Oʻzbekiston-Belarus: Ikki tomonlama hamkorlik yangi pog’onaga ko’tarilmoqda
29-iyul-2-avgust kunlari Minsk shahrida Oʻzbekiston va Belarus respublikalari hududlari forumi hamda “Made in Uzbekistan” milliy mahsulotlar koʻrgazmasi boʻlib oʻtmoqda.
Tadbirlar doirasida Oʻzbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qoʻmitasi raisi v.b. Abdulaziz Aqqulov boshchiligidagi delegatsiya vakillari Belarusning yirik sanoat korxonalari kasaba uyushmalari va turistik firmalari rahbarlari bilan uchrashishdi. Uchrashuv davomida turizm sohasidagi ikki tomonlama hamkorlikni faollashtirish masalalari hamda Oʻzbekistonning turistik salohiyati taqdimoti oʻtkazildi muhokama etildi.
Shuningdek, tadbirlar doirasida “Oʻzbekiston va Belarus respublikalari oʻrtasida madaniy-gumanitar, axborot-kommunikatsion va ilmiy sohalardagi hamkorlikni rivojlantirish” mavzusidagi konferensiya, shuningdek buyuk oʻzbek mutafakkiri Alisher Navoiy byust haykalining tantanali ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.

Узбекистан и Беларусь: Укрепление двустороннего сотрудничества
С 29 июля по 2 августа в Минске проходит выставка национальной продукции «Made in Uzbekistan» и Форум регионов Республики Беларусь и Республики Узбекистан. Подробнее: https://uzbektourism.uz/ru/newnews/view?id=620
В рамках мероприятий, 29 июля прошла встреча узбекской делегации во главе с вр.и.о. председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по развитию туризма Абдулазизом Аккуловым с руководителями профсоюзов крупных промышленных предприятий и белорусских турфирм, в ходе которой состоялась презентация туристического потенциала Узбекистана, обсуждение вопросов активизации двустороннего сотрудничества в сфере туризма и розыгрыш путевок на поездку в Узбекистан.
Также, прошла конференция на тему «Развитие сотрудничества регионов Республики Беларусь и Республики Узбекистан в культурно-гуманитарной и информационно-коммуникационной и научной сферах» и торжественное открытие памятника в Минске великому узбекскому поэту Алишеру Навои.