Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish xizmat sifati muhokama qilinmoqda
2019 yil 27 iyul kuni Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasida O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish Bosh boshqarmasi va uning viloyatlardagi boshqarmalari tomonidan joriy yilning o‘tgan olti oyi davomida amalga oshirilgan ishlar, yo‘l qo‘yilgan xato va kamchilik tahlili, kelgusidagi ustuvor vazifalar hamda aholi tomonidan bildirilgan pasport tizimi bilan bog‘liq taklif va e’tirozlar muhokamasiga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tmoqda.
Unda IIV Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish Bosh boshqarmasi hamda uning barcha viloyatlardagi rahbar xodimlari, IIV huzuridagi Tergov departamenti rahbariyati hamda barcha viloyatlardagi Tergov boshqarmalari rahbarlari, shuningdek Elektron axborot tizimlarining mutaxassislari ishtirok etmoqda.
Tadbirda IIV Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish Bosh boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari polkovnik Fahriddin Tursunov so‘zga chiqib, joylardagi migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish xizmatlari tomonidan 2019 yilning I yarim yilligida amalga oshirilgan ishlar hamda yo‘l qo‘yilgan hato-kamchiliklar yuzasidan batafsil axborot berdi.
Hozirda mavjud kamchiliklarni bartaraf etish hamda kelgusidagi rejalarni o‘z vaqtida amalga oshirilishini ta’minlash yuzasidan muhokamalar davom etmoqda.

Обсуждаются вопросы качества предоставления услуг в сфере миграции и оформления гражданства
27 июля 2019 года в Управлении внутренних дел Бухарской области проходит совещание, посвященное вопросам и предложениям деятельности Главного управления миграции и оформления гражданства Министерства внутренних дел Республики Узбекистан и его областных управлений за шесть месяцев текущего года, анализу допущенных ошибок и недостатков, предстоящим приоритетным задачам.
В мероприятии принимают участие руководители и сотрудники Главного управления миграции и оформления гражданства МВД, областных управлений, руководство Следственного департамента при МВД, руководители следственных управлений при УВД всех областей, а также специалисты электронных информационных систем.
На совещании выступил заместитель начальника Главного управления миграции и оформления гражданства МВД полковник Фахриддин Турсунов, который подробно рассказал о работе, проведенной службами миграции и оформления гражданства на местах в I полугодии 2019 года, а также о допущенных ошибках.
В настоящее время продолжаются обсуждения по устранению имеющихся недостатков и обеспечению своевременной реализации дальнейших планов.