2019-07-29 | Jamiyat
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan, qishloq xo‘jaligida band bo‘lgan fuqaroga nisbatan zo‘ravonlik va haqoratlash aks ettirilgan video tasvir yuzasidan.
O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videorolikda aks etgan voqyeani o‘rganmoqda (ijtimoy tarmoqlarda fuqaro o‘zbekistonlik ekani qayd etilmoqda).
Ko‘rsatilgan videorolikda voqyea va uning ishtirokchilari to‘g‘risida yetarli ma'lumotlar mavjud emasligi sabab, voqyea joyida bo‘lgan guvohlardan, shuningdek, voqyea haqida har qanday ma'lumotga ega bo‘lgan shaxslardan O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Tashqi mehnat migratsiyasi agenligiga yoki voqyea Koreya Respublikasida ro‘y bergan bo‘lsa, Agentlikning Kvandju shahridagi vakolatxonasiga bu haqida xabar berishlarini iltimos qilamiz.

Объявление касательно видеоролика, распространившегося в социальных сетях
Касательно видеоролика, распространившегося в социальных сетях, в котором отражены применение насилия и оскорбления в отношении гражданина, осуществляющего трудовую деятельность на сельскохозяйственных работах.
Министерством занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан проводится изучение инцидента, отраженного в видеоролике (в социальных сетях отмечается, что гражданин является выходцем из Узбекистана).
Поскольку в указанном видеоролике недостаточно информации о случившемся инциденте и его участниках, просим свидетелей, а также лица, имеющие информацию о данном инциденте, сообщить в Агентство по внешней трудовой миграции при Министерстве занятости и трудовых отношений Республики Узбекистан или, если инцидент случился на территории Республики Корея, в Представительство Агентства в городе Кванджу.