Jamoatchilik va ommaviy axborot vositalari vakillari diqqatiga
Toshkent shahri, Navoiy ko‘chasi, 16 manzili bo‘yicha joylashgan Milliy matbuot markazida joriy yilning 8-11-iyul kunlari O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati qo‘mitalarining 2019 yil birinchi yarmidagi faoliyati yakunlariga va istiqboldagi rejalariga bag‘ishlangan matbuot anjumanlari o‘tkaziladi:
2019-yil 8-iyul kuni soat 10.00 da - Byudjet va iqtisodiy islohotlar masalalari qo‘mitasining matbuot anjumani;
2019-yil 8-iyul kuni soat 12.00 da - Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari qo‘mitasining matbuot anjumani;
2019- il 9-iyul kuni soat 10.00 da - Sud-huquq masalalari va korruptsiyaga qarshi kurashish qo‘mitasining matbuot anjumani;
2019-yil 9-iyul kuni soat 12.00 da - Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasining matbuot anjumani;
2019-yil 10-iyul kuni soat 10.00 da - Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasining matbuot anjumani;
2019-yil 10-iyul kuni soat 12.00 da - Yoshlar, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasining matbuot anjumani;
2019-yil 11-iyul kuni soat 10.00 da - Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasining matbuot anjumani;

2019-07-04 | Общество
В Национальном пресс-центре по адресу г.Ташкент, ул. Навои, 16 8-11 июля текущего года проводятся пресс-конференции комитетов Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, посвященные итогам их деятельности в первом полугодии 2019 года и планам на перспективу:
8 июля 2019 года в 10.00 – пресс-конференция Комитета по бюджету и экономическим реформам;
8 июля 2019 года в 12.00 – пресс-конференция Комитета по аграрным, водохозяйственным вопросам и экологии;
9 июля 2019 года в 10.00  – пресс-конференция Комитета по судебно-правовым вопросам и противодействию коррупции;
9 июля 2019 года в 12.00 – пресс-конференция Комитета по вопросам обороны и безопасности;
10 июля 2019 года в 10.00 – пресс-конференция Комитета по вопросам науки, образования и здравоохранения;
10 июля 2019 года в 12.00 – пресс-конференция Комитета по вопросам молодёжи, культуры и спорта;
11 июля 2019 года в 10.00 – пресс-конференция Комитета по вопросам международных отношений, внешнеэкономических связей, иностранных инвестиций и туризма;
11 июля 2019 года в 12.00 – пресс-конференция Комиссии по содействию активизации деятельности представительных органов власти на местах.