Gana elchisi bilan uchrashuv
Ishonch yorliqlarini qabul qila turib, Vazir Elchini O‘zbekistonga tayinlanganligi bilan tabrikladi va unga samarali faoliyat ko‘rsatishini tiladi.
Suhbat chog‘ida ikki va ko‘p tomonlama shakllardagi munosabatlarning hozirgi holati va ularni rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
2018-yil dekabr oyida BMT Bosh assambleyasining maxsus “Ma’rifat va diniy bag‘rikenglik” rezolyutsiyasini qabul qilish doirasidagi muvaffaqiyatli hamkorlik mamnuniyat bilan e’tirof etildi. O‘zbekiston tashabbusi bilan qabul qilingan hujjatni Gana nafaqat qo‘llab-quvvatladi, balki unga hammualliflik qildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston-Gana aloqalarini faollashtirish va xalqaro tashkilotlar, avvalo BMT doirasida hamkorlik qilish amaliyotini davom ettirishga qiziqishning mavjudligi tasdiqlandi.

Встреча с Послом Ганы
25 июня 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Гана с резиденцией в г.Тегеране Саюти Яхая Идди.
Принимая верительные грамоты, Министр поздравил Посла с назначением в Узбекистан и пожелал ему плодотворной работы.
В ходе беседы обсуждены текущее состояние и перспективы развития отношений в двустороннем и многостороннем форматах.
Стороны с удовлетворением отметили успешное взаимодействие в рамках принятия в декабре 2018 года специальной резолюции Генеральной ассамблеи ООН «Просвещение и религиозная толерантность», которую Гана не только поддержала, но и выступила соавтором инициированного Узбекистаном документа.
На встрече была подтверждена заинтересованность в активизации узбекско-ганских связей и продолжении практики сотрудничества в рамках международных организаций, прежде всего ООН.