TIV konsullik-huquqiy departamenti axboroti
Mamlakatimizning Berlin shahridagi Elchixonasi ma’lumotiga ko‘ra, Shvetsiyaning Stokgolm shahrida 2019-yil 21-iyun kuni 10.09.1983-yilda tug‘ilgan O‘zbekiston fuqarosi Akmalxon Cho‘liyev ijaraga olingan kvartirada vafot etgan.
Hozirgi vaqtda mahalliy politsiya o‘lim sababini tekshirmoqda.
Elchixona Shvetsiya politsiyasiga mazkur holat bo‘yicha ma’lumot taqdim etishni so‘rab rasmiy talabnoma jo‘natdi va marhum jasadini vatanga keltirish masalasi yuzasidan o‘zbek diasporasi vakillari bilan doimiy aloqada bo‘lib turibdi.
Konsullik-huquqiy departamenti A.Cho‘liyevning qarindoshlari va yaqinlariga ta’ziya bildiradi va Germaniya (Berlin, Brandenburg, Bremen, Quyi Saksoniya, Gamburg, Meklenburg-Old Pomeraniya, Saksoniya, Saksoniya-Anhalt, Shlezvig-Holshtayn, Turingiya), Shvetsiya, Shveysariya va Chexiya hududida bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolari zarur hollarda mamlakatimizning Berlin shahridagi Elchixonasi bilan +49-30-39-40-98-55, +49-30-39-40-98-30 telefon raqamlari orqali bog‘lanishlari mumkinligini eslatadi.

2019-06-24 | Общество
По информации Посольства нашей страны в г.Берлине, 21 июня 2019 года в г.Стокгольме (Швеция) в съемной квартире скончался гражданин Узбекистана Акмалхон Чулиев, 10.09.1983 г.р.
В настоящее время местная полиция занимается выяснением обстоятельств смерти.
Посольство направило официальный запрос шведской полиции с просьбой о предоставлении информации по данному случаю и поддерживает постоянный контакт с представителями узбекской диаспоры по вопросу организации перевозки тела покойного на родину.
Консульско-правовой департамент выражает соболезнования родным и близким А.Чулиева и напоминает, что граждане Узбекистана, находящиеся на территории ФРГ (Шлезвиг-Хольштайн, Гамбург, Мекленбург-Передняя Померания, Берлин, Бранденбург, Бремен, Нижняя Саксония, Саксония-Анхальт, Саксония, Тюрингия), Швеции, Швейцарии и Чехии могут в необходимых случаях обратиться в Посольство нашей страны в г.Берлине по телефонам: +49-30-39-40-98-55; +49-30-39-40-98-30.