Chet el jurnalistlari “NAVOIY” EIZ faoliyati bilan tanishmoqda
Safar chog‘ida jurnalistlar iqtisodiy zona faoliyati va unda yuz berayotgan so‘nggi jarayonlar bilan tanishadilar, hududda faoliyat olib borayotgan tashkilotlarga tashrif buyuradilar, viloyat va “Navoiy” EIZ rahbariyati bilan uchrashadilar.
“Navoiy” EIZ hududi O‘zbekiston Prezidentining 2019-yil 15-maydagi “Navoiy viloyatini innovatsion, yuqori texnologiyalarga asoslangan, eksportga yo‘naltirilgan va import o‘rnini bosadigan ishlab chiqarishlar uchun erkin iqtisodiy zona sifatida belgilash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni bilan butun Navoiy viloyati chegarasichaga kengaytirilgan edi.
Jurnalistlarning mazkur safari “Navoiy” EIZ direksiyasi hamda TIV Jamoatchilik va OAV bilan aloqalar boshqarmasi tomonidan tashkil etildi.

Иностранные журналисты знакомятся с деятельностью СЭЗ «Навои»
20 июня 2019 года группа аккредитованных в Узбекистане представителей иностранных СМИ по приглашению директора Свободной экономической зоны «Навои» Хабиба Абдуллаева прибыла в Навоийскую область.
В рамках поездки журналисты знакомятся с деятельностью и последними процессами, происходящими в экономической зоне, посетят функционирующие в зоне предприятия, встретятся с руководителями области и СЭЗ «Навои».
15 мая 2019 года Указом Президента Узбекистана «О мерах по определению Навоийской области свободной экономической зоной для инновационных, высокотехнологичных, экспортоориентированных и импортозамещающих производств» территория СЭЗ «Навои» расширена до границ всей Навоийской области.
Поездка журналистов организована дирекцией СЭЗ «Навои» и Управлением по связям с общественностью и СМИ МИД.