YI delegatsiyasi rahbari bilan uchrashuv
2019-yilning 17-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Dushanbe shahrida “Terrorizm va uni moliyalashtirish asoslari, xususan narkotiklarning noqonuniy aylanishi va uyushgan jinoyatchilikka qarshi kurashda xalqaro va mintaqaviy hamkorlik” mavzusidagi yuqori darajali konferensiya ishida qatnashish uchun Tojikistonga tashrif buyurgan Yevropa tashqi faoliyat xizmati Bosh kotibining umumyevropa xavfsizlik va mudofaa siyosati hamda inqirozli holatlarga javob qaytarish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Pedro Serrano bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama hamkorlikning dolzarb jihatlari, xususan Afg‘oniston yo‘nalishidagi sa’y-harakatlarni muvofiqlashtirish masalalari muhokama qilindi.
Oliy va boshqa darajalardagi bo‘lajak uchrashuvlarga tayyorgarlik ko‘rishning amaliy masalalari yuzasidan fikr almashildi.

Meeting with the Head of the delegation of EU
On May 17, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov met with Deputy Secretary General for Common Security and Defence Policy and Crisis Response at the European External Action Service Pedro Serrano, who arrived in Tajikistan to attend the high-level conference “International and regional cooperation on countering terrorism and its financing through illicit drug trafficking and organized crime”, in Dushanbe.
At the meeting, the sides discussed current aspects of bilateral cooperation, including coordination of efforts in the Afghan direction.
Views were exchanged on practical issues of preparation for the forthcoming contacts at the highest and other levels.