Tojikiston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
2019-yilning 17-may kuni Dushanbe shahrida amaliy tashrif bilan bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya Tojikiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Sirojiddin Muhriddin bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama munosabatlarning hamda mintaqaviy va xalqaro siyosatning dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Vazirlar 2019-yildagi qo‘shma tadbirlarning jadvali va kun tartibini ko‘rib chiqdilar.
Muzokalar so‘ngida Vazirlar Toshkent shahrida 2018-yil 17-avgustda ikki davlat rahbarlari tomonidan imzolangan O‘zbekiston Respublikasi bilan Tojikiston Respublikasi o‘rtasida strategik sheriklik to‘g‘risidagi Shartnomaning ratifikatsiya yorliqlari bilan almashish Protokoliga qo‘l qo‘ydilar.

Встреча с Министром иностранных дел Таджикистана
17 мая 2019 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым, находящаяся с рабочим визитом в г.Душанбе, встретилась с Министром иностранных дел Республики Таджикистан Сироджиддином Мухриддином.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями по актуальным вопросам двусторонних отношений, региональной и международной политики.
Министры рассмотрели график и повестку дня совместных мероприятий на 2019 год.
По итогам переговоров министры подписали Протокол об обмене грамотами о ратификации Договора о стратегическом партнерстве между Республикой Узбекистан и Республикой Таджикистан, подписанного главами двух государств 17 августа 2018 года в г.Ташкенте.