Toshkentda USENET 2019 anjumani boʻlib oʻtdi
Poytaxtimizda har yilgi USENET 2019 Internet-anjumani boʻlib oʻtdi. Tadbir Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi koʻmagida oʻtkazilmoqda.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi oʻrinbosari Olimjon Umarov anjuman ishtirokchilariga tabrik soʻzi bilan murojaat qildi.
Anjumanning asosiy mavzulari quyidagilar: Internetda biznes targʻiboti, messenjerlar, videoreklama, SMM, Internet-OAV, startaplar, innovatsion mahsulotlar vai shlanmalar.
Bu yil anjuman yanada kengroq miqyosda oʻtkazilib, marketing, reklama va AT sohasi ekspertlarini birlashtirdi.
Anjuman 20 nafardan ziyodroq spikerlarning chiqishlari uchun maydon boʻlib xizmat qildi. Xorijiy mehmonlar safida yetakchi AT-kompaniyalar vakillari ishtirok etdi. Bu galgi USENET hisob boʻyicha oltinchi anjuman boʻlib hisoblanadi.

В Ташкенте прошла конференция USENET 2019
В столице прошла ежегодная Интернет-конференция USENET 2019. Мероприятие проводится при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
С приветственным словом к участникам конференции обратился первый заместитель министра по развитию информационных технологий
и коммуникаций Олимжон Умаров.
Основными темами конференции были: продвижение бизнеса в Интернете, мессенджеры, видеореклама, SMM, Интернет-СМИ, стартапы, инновационные продукты и разработки.
В этом году конференция стала еще более масштабным и объединила экспертов из сферы маркетинга, рекламы и IT.
Конференция стала площадкой для выступления более чем 20 спикеров. Среди иностранных гостей – представители ведущих IТ-компаний. Нынешний USENET стал уже шестой по счету конференцией.