2019 yilning 1 may kuni O‘zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi vakillarining Dubayga tashrifi doirasida yurtimizning sayyohlik salohiyati namoyishiga bag‘ishlangan taqdimot o‘tkazildi.
Tadbir Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi hamda “Fly Dubai” kompaniyasi bilan hamkorlikda tashkil etilgan bo‘lib, unda “Arabian Travel Market 2019” xalqaro turizm ko‘rgazmasida qatnashgan O‘zbekistonning yetakchi tadbirkorlari, turoperatorlari, mehmonxonalar va klinikalar vakillari ishtirok etishdi. Taqdimotga yigirmaga yaqin yirik xorijiy turoperator va investorlar tashrif buyurishdi.
O‘zbekistonning turli viloyatlarida yo‘lga qo‘yilgan, barcha yo‘nalishlardagi turistik faoliyatlarni qamrab oluvchi videoroliklar namoyishi xorijlik mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Shuningdek, ushbu tadbir doirasida “Fly Dubai” aviakompaniyasi ham o‘zining elektron marketing tizimi taqdimotini o‘tkazdi. Unda kompaniyaning aviachiptalar, turoperatorlik, mehmonxona xizmatlari bo‘yicha onlayn sotuvlar turlari namoyish qilindi.
Taqdimot yakunida “Fly Dubai” aviakompaniyasi tomonidan savol-javob viktorinasi tashkillashtirildi. Unda faol ishtirok etgan qatnashchilarga turli sovg‘alar, shu jumladan 2 kishiga O‘zbekistonga sayohat yo‘llanmasi taqdim etildi.
Eslatib o‘tamiz, yaqinda O‘zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi vakillari va turoperatorlar eng yirik xalqaro turizm ko‘rgazmalaridan biri “Arabian Travel Market 2019”da milliy stend bilan ishtirok etishgani haqida xabar bergan edik.

В ОАЭ представлен туристический потенциал Узбекистана
1 мая в рамках визита делегации Государственного комитета Республики Узбекистан по развитию туризма в Дубай, состоялась презентация туристического потенциала Узбекистана.
Мероприятие было организовано Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма совместно с компанией Fly Dubai. В нем приняли участие ведущие зарубежные и отечественные представители бизнеса и туристической индустрии.
Гости мероприятия были ознакомлены с новыми достижениями и направлениями туристической отрасли Республики. Огромный интерес среди участников вызвало демонстрация видеороликов, охватывающих туристический потенциал страны.
Также в рамках мероприятия Fly Dubai представила свою систему электронного маркетинга. В ней были представлены онлайн-продажи авиабилетов, туроператорские и гостиничные услуги.
В завершении презентации была организована викторина от Fly Dubai, где победителям были вручены подарки, в том числе две поездки в Узбекистан.
Отметим, ранее представители Государственного комитета Республики Узбекистан по развитию туризма и туроператоры приняли участие в одной из крупнейших международных туристических выставок Arabian Travel Market 2019.