Rossiya Tashqi ishlar vazirining O‘zbekistonga tashrifi to’g’risida
2019-yilning 2-may kuni Rossiya Federatsiyasi Tashqi ishlar vaziri Sergey Lavrov amaliy tashrif bilan O‘zbekistonga keladi.
Rossiya TIV rahbari O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan qabul qilinadi.
Tashrif dasturiga ko‘ra O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligida ikki tomonlama muzokalar o‘tkazilishi va siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsion, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda ilgari erishilgan O‘zbekiston-Rossiya kelishuvlarini amalga oshirish jarayoni muhokama qilinishi kutilmoqda.
Tomonlar xalqaro muammolar, mintaqada xavfsizlkni ta’minlash masalalari, jumladan Afg‘onistonda tinchlik jarayonlarini boshlashga ko‘maklashish yuzasidan fikr almashadilar.
3-may kuni Sergey Lavrov Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadigan Giyohvand moddalarni nazorat qilish sohasida mintaqaviy hamkorlik bo‘yicha o‘zaro anglashuv Memorandumi ishtirokchi davlatlarining 11-uchrashuvida qatnashadi.

Russia’s Foreign Minister to visit Uzbekistan
On May 2, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov arrives in Uzbekistan on a working visit.
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will receive Russia’s Foreign Minister.
The program of the visit envisages bilateral negotiations at the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, during which it is planned to discuss the implementation of the previously reached joint agreements in political, trade, economic, investment, cultural, humanitarian and other fields.
The parties will exchange views on international and security issues in the region, including facilitating the launch of the peace process in Afghanistan.
On May 3, Minister Sergey Lavrov will attend the 11th meeting of the States Parties to the Memorandum of Understanding on regional cooperation in the field of drug control, in Tashkent.