Toshkentda xorijiy korxona vakolatxonasi ochildi
Fransiyaning 180 yillik tarixga ega “Schneider Electric” kompaniyasi sanoat tarmoqlarida energiya boshqaruvi va avtomatlashtirish boʻyicha jahonda yetakchi ekspert sifatida tan olingan. Bugungi kunda kompaniyaning 100 dan ziyod davlatda zavodlari, loyiha institutlari, muhandislik, logistika, ilmiy-texnik markazlari, qoʻshma korxonalari faoliyat koʻrsatmoqda.
Binolar, axborot uzatish markazlari, infratuzilmalar va raqamli transformatsiyalar boʻyicha yuqori texnologik, innovatsion yechimlarni taklif etuvchi mazkur kompaniyaning Oʻzbekistonda ham oʻz vakolatxonasi ochildi.
Shu munosabat bilan poytaxtimizda ishbilarmon doiralar, tegishli vazirlik va idoralar vakillari ishtirokida biznes anjuman oʻtkazildi.
Tadbirda “Schneider Electric” kompaniyasining Rossiya va MDHdagi prezidenti Yohan Vanderplayetse Oʻzbekistonda olib borilayotgan islohotlar, xususan, sanoat tarmoqlarini modernizatsiyalash, barqaror energiya samaradorligini taʼminlashga qaratilgan saʼy-harakatlar kompaniyaning mamlakatimizga qiziqishini oshirganini taʼkidladi.
– Jadal rivojlanayotgan Oʻzbekiston bilan uzoq muddatli munosabatlarni yoʻlga qoʻyayotganimizdan mamnunmiz, – dedi Yohan Vanderplayetse. – Bizning texnologiyalarimiz, yechimlarimiz, mutaxassislarimiz mahalliy kompaniyalarga murakkab sarmoyaviy loyihalarni amalga oshirishda koʻmak berishga tayyor. Shu bilan birga, iqtisodiyotni modernizatsiyalash, raqamlashtirish borasidagi davlat loyihalarini hayotga tatbiq etishda oʻz hamkorligimizni taklif etamiz.
Tadbirda “Schneider Electric”ning energiya boshqaruvi, sanoat avtomatizatsiyasi, neft-gaz, neft-kimyo kabi tarmoqlar, aqlli elektr stansiyalari boʻyicha innovatsion texnologiyalari taqdimotlari oʻtkazildi.
Shu kuni Toshkent shahri, Bektemir tumanida “Schneider Electric” texnologiyalari, ishlanmalari asosida mahsulot ishlab chiqarishga ixtisoslashgan “Energo Systema NVA” korxonasining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.
– Mahalliy korxonalar bilan hamkorlikni yoʻlga qoʻyish kompaniyamizning strategik yoʻnalishlaridan hisoblanadi, – deydi “Schneider Electric”ning Toshkentdagi vakolatxonasi rahbari Aliyor Bahronov. – Oʻzbekistondagi faoliyatimiz bu bilan cheklanib qolayotgani yoʻq, yirik ishlab chiqaruvchi kompaniyalar, mobil aloqa operatorlari, davlat tashkilotlari bilan ham hamkorlikni yoʻlga qoʻymoqdamiz.

В Ташкенте открылось представительство зарубежной компании
Французская компания “Schneider Electric”, история которой насчитывает 180 лет, признана во всем мире в качестве эксперта в управлении энергией и промышленной автоматизации. В настоящее время более чем в 100 государствах действуют заводы, проектные институты, инженерные, логистические, научно-технические центры, совместные предприятия компании.
И в Узбекистане открылось представительство этой компании, предлагающей высокотехнологичные, инновационные решения по зданиям, центрам передачи информации, инфраструктурам и цифровым трансформациям.
В этой связи в столице состоялся бизнес-форум с участием представителей деловых кругов, соответствующих министерств и ведомств.
На мероприятии президент компании “Schneider Electric” по России и СНГ Йохан Вандерплаетсе отметил, что проводимые в Узбекистане реформы, в частности направленные на модернизацию отраслей промышленности, обеспечение устойчивой энергоэффективности, повысили интерес компании к нашей стране.
– Рады, что мы налаживаем долгосрочные отношения со стремительно развивающимся Узбекистаном, – говорит Йохан Вандерплаетсе. – Наши технологии, решения, специалисты готовы оказать отечественным компаниям помощь в реализации сложных инвестиционных проектов. Вместе с тем мы предлагаем свое сотрудничество в претворении в жизнь государственных проектов по модернизации и цифровизации экономики.
В ходе мероприятия состоялись презентации инновационных технологий компании “Schneider Electric”.
В этот день в Бектемирском районе Ташкента состоялось открытие предприятия “Energo Systema NVA”, которое будет выпускать продукцию на основе технологий и разработок “Schneider Electric”.
– Налаживание сотрудничества с отечественными предприятиями является одним из стратегических направлений нашей компании, – говорит глава представительства “Schneider Electric” в Ташкенте Алиёр Бахронов. – Также мы налаживаем сотрудничество с операторами мобильной связи, государственными организациями.