Davyergeodezkadastr qo‘mitasi delegatsiyasining uchrashuvi
2019-yil 11-aprel kuni Davyergeodezkadastr qo‘mitasi delegatsiyasi Vengriya Bosh vaziri ma’muriyatiga tashrif buyurdi. Tashrif chog‘ida qo‘mita raisi o‘rinbosari A. Mamatov va Davlat kotibi, Vengriya davlat boshqaruvi vaziri janob Benche Tussonning ikki tomonlama rasmiy uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv davomida janob Benche Tusson Vengriyada davlat xizmatlarini ko‘rsatish sohasida olib borilayotgan ishlar xususida batafsil bayon etdi. Shundan so‘ng janob Benche Tusson Vengriya parlamenti binosi ichida delegatsiya a’zolari uchun ekskursiya o‘tkazdi va parlament binosi qurilishi tarixi haqida batafsil so‘zlab berdi.
Delegatsiya, shuningdek, Lexner nomli bilim markazining Bosh direktori janob Fekete Gabor bilan ham uchrashdi. Uchrashuv yakunida O‘zbekistonning "Geoinnovatsiya markazi" Davlat unitar korxonasi va Lexner nomli bilim markazi o‘rtasida yer resurslari, geodeziya, kartografiya va davlat kadastri sohasidagi innovatsion loyihalarni amalga oshirishda hamkorlikni nazarda tutuvchi o‘zaro anglashuv memorandumi imzolandi.
12-aprel kuni, tashrifning yakuniy kunida, delegatsiya a’zolari Davyergeodezkadastr qo‘mitasi hodimlarining geodeziya, kartografiya, masofadan zondlash va geoinformatika bo‘yicha malakasini oshirish maqsadida Sekeshfeherver shahrida joylashgan Obuda Universitetiga tashrif buyurdilar. U yerda tomonlar "aniq dexqonchilik" tizimi sohasida uchuvchisiz uchish vositalaridan foydalanish bo‘yicha O‘zbekistondagi tajriba maydonchasida izlanishlar olib borish haqida kelishib oldilar.

Встреча делегации Госкомземгеодекадастра
11 апреля 2019г. делегация Госкомземгеодезкадастра посетила Администрацию Премьер-министра Венгрии, где прошла двухсторонняя официальная встреча заместителя председателя А.А.Маматова с Государственным секретарём, Министром по государственному управлению Венгрии господином Бенче Туссон. В ходе встречи, г-н Бенче Туссон подробно рассказал о проводимых в Венгрии работах в сфере предоставлению государственных услуг. Далее г-н Бенче Туссон провел экскурсию для делегации в здании парламента Венгрии и подробно рассказал об истории строительства здания парламента.
Также делегация встретились с генеральным директором Центра знаний имени Лехнера, господином Фекетем Габором. По итогам встречи был подписан Меморандум о взаимопонимании между ГУП «Геоинноационный Центр» Узбекистана и Центра знаний имени Лехнера, предусматривающий сотрудничество в сфере реализации инновационных проектов в области земельных ресурсов, геодезии, картографии и государственного кадастра.
По завершению визита в Венгрию, 12 апреля делегация посетила Университет Обуда расположенный в г. Секешфехервер в целях повышения квалификации специалистов Госкомземгеодезкадастра в области геодезии, картографии, дистанционного зондирования и геоинформатики. Также стороны согласовали дальнейшие шаги по проведению научно-исследовательских работ в пилотном районе Узбекистана по применению беспилотных летательных аппаратов в области точного земледелия для сельского хозяйства.