MGIMO delegatsiyasi bilan uchrashuv
2019-yilning 3-aprel kuni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Maslahatchisi, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori Abdujabbor Abduvaxitov va Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Moskva davlat xalqaro munosabatlar institutining (MGIMO) prorektori Artyom Maligin boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashdilar.
Uchrashuvda MGIMO bitiruvchilarining V Forumida 17-19-may kunlari Toshkent shahrida tashkil etishning amaliy jihatlari muhokama qilindi. Tadbirda institutning sobiq talabalari – turli mamlakatlardan davlat tashkilotlari, biznes, fan va madaniyat vakillari ishtirok etadi.
Suhbat chogʻida Oʻzbekistonda kelgusi oʻquv yilidan magistratura va bakalavr dasturlari boʻyicha taʼlim olib boriladigan MGIMO filialining toʻliq faoliyatini boshlashga tayyorgarlik jarayoni koʻrib chiqildi.

Встреча с делегацией МГИМО
3 апреля 2019 года Советник Президента Республики Узбекистан, ректор Университета мировой экономики и дипломатии Абдужаббор Абдувахитов и Министр иностранных дел Абдулазиз Камилов встретились с делегацией Московского государственного института международных отношений (МГИМО) во главе с проректором Артемом Мальгиным.
На встрече обсуждены практические аспекты проведения 17-19 мая в г.Ташкенте V Форума выпускников МГИМО, в котором примут участие бывшие студенты института – представители государственной службы, бизнеса, науки и культуры из разных стран мира.
В ходе беседы также рассмотрен ход подготовки к началу в следующем учебном году полноценной деятельности филиала МГИМО в Узбекистане, где будет вестись обучение по программам магистратуры и бакалавриата.