Shveysariya TIV maxsus vakili bilan uchrashuv
2019-yilning 1-aprel kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari Dilshod Axatov mamlakatimizga amaliy tashrif bilan kelgan Shveysariya Konfederatsiyasi Tashqi ishlar vazirligining Suv masalalari boʻyicha maxsus vakili Gay Bonvin bilan uchrashdi.
Oʻzbekiston – Shveysariya munosabatlarining, jumladan xalqaro tuzilmalar doirasidagi aloqalarning muhim jihatlari boʻyicha fikr almashildi.
Uchrashuvda Shveysariya sezilarli tajribaga ega boʻlgan suv resurslarini oqilona boshqarish, qishloq aholisini suv bilan taʼminlash kabi yoʻnalishlardagi hamkorlikning ustuvor vazifalari muhokama qilindi.
Koʻp qirrali va oʻzaro manfaatli aloqalarni, jumladan Shveysariyaning Markaziy Osiyo uchun 2017-2020-yillarga moʻljallangan hamkorlik strategiyasini amalga oshirishni yanada rivojlantirishga oʻzaro qiziqish bildirildi.

Meeting with the Swiss Special Water Envoy
On April 1, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Dilshod Akhatov met with Guy Bonvin, Swiss Special Water Envoy, who arrived in Uzbekistan on a working visit.
Views were exchanged on key aspects of Uzbekistan – Swiss relations, including within the framework of international structures.
Interaction priorities in such areas as integrated water resources management, water supply to the rural population, where Switzerland has considerable experience were discussed at the meeting.
According to Uzbekistan MFA, the parties confirmed their mutual interest in further development of multifaceted and mutually beneficial relations, including implementation of the Swiss Cooperation Strategy for Central Asia 2017-2020.