Xalq taʼlimi vaziri Qorakoʻl tumanidagi maktab-internatiga tashrif buyurdi
Joriy yilning 28-mart kuni Xalq taʼlimi vaziri Sh.Shermatov Buxoro viloyati, Qorakoʻl tumanidagi 1-IDUMIga tashrif buyurdi. Tashrif davomida vazir taʼlim maskanidagi oʻquvchi va oʻqituvchilar bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida Xalq taʼlimi vaziri oʻquvchilar tomonidan jahon maydonlarida qoʻlga kiritilayotgan yutuqlarni alohida eʼtirof etdi. Ushbu yutuqlar bardavom boʻlishini tilab, maktab jamoasiga oʻz minnatdorchiligini bildirdi. Soʻngra Prezidentimiz tashabbusi bilan oʻtkazilayotgan aksiya doirasida maktab kutubxonasiga kitoblar sovgʻa qildi.
Samimiy uchrashuvdan soʻng xalqaro miqyosda oʻtkazilgan olimpiada gʻoliblari hamda joriy yilda ”Zulfiya” nomidagi davlat mukofoti bilan taqdirlangan 9-sinf oʻquvchisi Sevara Ostonovaga esdalik sovgʻalari topshirildi.

Министр народного образования посетил школу-интернат в Каракульском районе
Министр народного образования Республики Узбекистан Шерзод Шерматов 28 марта посетил государственную специализированную общеобразовательную школу-интернат № 1 Каракульского района Бухарской области.
Во время визита в школу-интернат Министр народного образования провел встречу с учениками и преподавателями. Шерзод Шерматов ответил на все вопросы учеников.
Министр народного образования Шерзод Шерматов отдельно поблагодарил педагогов школы за хорошое организацию обучения учеников. Отметим, что школа подготовила призеров и победителей международных конкурсов и олимпиад.
А рамках акции, инициированной Президентом Узбекистана, Министр также подарил книги в школьную библиотеку.
Также победительница различных конкурсов и олимпиад, а также лауреат государственной награды «Зульфия», ученица 9-го класса данной школы Севара Останова получила памятные подарки.