Prezident Buxoroga joʻnab ketdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev hududlarni kompleks rivojlantirish boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishish, istiqbolli loyihalarni belgilash maqsadida bugun Buxoro viloyatiga joʻnab ketdi.
Buxoro mamlakatimiz viloyatlari ichida hududining kattaligi jihatidan Navoiydan keyin ikkinchi oʻrinda turadi. Qulay geografik hududda joylashgani, tarixiy obidalar, tabiiy resurslarga boyligi, qishloq xoʻjaligi sohasida toʻplangan tajriba sabab viloyatda turizm, sanoat, logistika, agrosanoat sohalari izchil rivojlanmoqda.
Prezidentimiz 2018-yil 16-17-fevral kunlari Buxoro viloyatiga tashrifi chogʻida hududning zamonaviy qiyofasini yaratish, sanoatning ishlab chiqarish va qayta ishlash, transport-logistika, xizmat koʻrsatish, qishloq xoʻjaligi, taʼlim, sayyohlik salohiyatini yanada oshirish boʻyicha soha mutasaddilariga topshiriqlar bergandi.
Davlatimiz rahbari bu galgi tashrif chogʻida ushbu topshiriqlar ijrosi, shuningdek, viloyatni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishga doir investitsiya loyihalari bilan tanishishi rejalashtirilgan.

Президент отбыл в Бухару
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев для ознакомления с работой, осуществляемой по комплексному развитию регионов, определения новых перспективных направлений сегодня отбыл в Бухарскую область.
По своей территории Бухарская область занимает второе место в стране после Навоийской области. Благодаря удобному географическому расположению, историческим памятникам, богатым природным ресурсам, передовому опыту в сфере сельского хозяйства в области последовательно развиваются туризм, индустрия, логистика и агропромышленность.
В ходе своей предыдущей поездки в Бухарскую область 16-17 февраля 2018 года Президент страны дал уполномоченным лицам поручения по созданию современного облика региона, дальнейшему развитию сфер производства и переработки продукции, транспорта и логистики, сервиса и услуг, сельского хозяйства, образования, а также повышению туристского потенциала.
В ходе нынешней поездки планируется ознакомление с ходом реализации этих поручений, инвестиционными проектами социально-экономического развития области.