Prezident Buxoroga joʻnab ketdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev hududlarni kompleks rivojlantirish boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishish, istiqbolli loyihalarni belgilash maqsadida bugun Buxoro viloyatiga joʻnab ketdi.
Buxoro mamlakatimiz viloyatlari ichida hududining kattaligi jihatidan Navoiydan keyin ikkinchi oʻrinda turadi. Qulay geografik hududda joylashgani, tarixiy obidalar, tabiiy resurslarga boyligi, qishloq xoʻjaligi sohasida toʻplangan tajriba sabab viloyatda turizm, sanoat, logistika, agrosanoat sohalari izchil rivojlanmoqda.
Prezidentimiz 2018-yil 16-17-fevral kunlari Buxoro viloyatiga tashrifi chogʻida hududning zamonaviy qiyofasini yaratish, sanoatning ishlab chiqarish va qayta ishlash, transport-logistika, xizmat koʻrsatish, qishloq xoʻjaligi, taʼlim, sayyohlik salohiyatini yanada oshirish boʻyicha soha mutasaddilariga topshiriqlar bergandi.
Davlatimiz rahbari bu galgi tashrif chogʻida ushbu topshiriqlar ijrosi, shuningdek, viloyatni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishga doir investitsiya loyihalari bilan tanishishi rejalashtirilgan.

President leaves for Bukhara
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has departed for Bukhara region to become acquainted with activities carried out on integrated development of the regions, identify new promising areas.
By its territory, Bukhara region ranks second among the country’s regions after Navoi region. Tourism, industry, logistics and agro-industry are consistently developing in the region thanks to a convenient geographical location, historical monuments, rich natural resources, advanced experience in agriculture.
During his previous visit to Bukhara region on February 16-17, 2018, the President gave instructions to authorized persons on creating a modern image of the region, further developing production and processing of products, transport and logistics, services sector, agriculture, education, as well as increasing tourism potential.
During the current trip it is planned to become acquainted with the progress of the implementation of these instructions, with investment projects of socio-economic development of the region.