Moskva shahridagi uchrashuv
2019-yilning 25-mart kuni amaliy tashrif bilan Moskva shahrida boʻlib turgan Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi oʻrinbosari Ilhom Neʼmatov Rossiya Federatsiyasi Tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari – stats-sekretar Grigoriy Karasin bilan uchrashdi.
Muzokaralar chogʻida Oʻzbekiston-Rossiya strategik hamkorligi va ittifoqi kun tartibidagi dolzarb mavzular, shuningdek, baʼzi xalqaro va mintaqaviy masalalar yuzasidan atroflicha fikr almashildi.
Avvalo, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putin oʻrtasida 2018-yilning 18-19-oktabr kunlari Toshkent shahrida oʻtkazilgan muzokaralar doirasida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayoni muhokama qilindi.
Uchrashuvda 2019-yilda boʻlib oʻtadigan turli darajalardagi ikki tomonlama uchrashuvlar jadvali boʻyicha takliflar ham koʻrib chiqildi.

2019-03-26 | Политика
25 марта 2019 года находящийся с рабочим визитом в г.Москве первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился со статс-секретарем – заместителем Министра иностранных дел Российской Федерации Григорием Карасиным.
Стороны провели обстоятельный обмен мнениями по актуальной повестке дня узбекско-российского стратегического партнерства и союзничества, а также по некоторым международным и региональным вопросам.
Прежде всего обсужден ход реализации договоренностей, достигнутых в рамках переговоров Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и Президента России Владимира Путина 18-19 октября 2018 года в г.Ташкенте.
На встрече также рассмотрены предложения по графику предстоящих в 2019 году двусторонних контактов на различных уровнях.