Londondagi “Innovation 2019” elektron hukumatni rivojlantirish boʻyicha xalqaro konferensiya
Mazkur tashrif Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi va Buyuk Britaniya davlat boshqaruvining Milliy maktablari oʻrtasida oʻzaro tushunish Memorandumini amalga oshirish doirasida tashkil etildi.
Maʼlumot uchun: “Innovation 2019” – bu dunyodagi davlat xizmatchilari uchun davlat boshqaruvida innovatsiyalarni ishlab chiqish va joriy etishni ragʻbatlantirishga qaratilgan xalqaro konferensiya.
Safar doirasida Buyuk Britaniya Adliya vazirligi va London shahar hokimiyatida ularning faoliyatida innovatsion texnologiyalardan foydalanish tajribasi bilan yaqindan tanishish uchun uchrashuvlar boʻlib oʻtdi.

Международная конференция по развитию электронного правительства «Innovation 2019» в Лондоне
Данный визит организован в рамках реализации Меморандума о взаимопонимании между Министерством юстиции Республики Узбекистан и Национальной школой государственного управления Великобритании.
Для сведения: «Innovation 2019» — международная конференция для государственных служащих со всего мира, призванная стимулировать развитие и внедрение инноваций в госуправлении.
В рамках поездки в столицу Великобритании состоялись встречи в мэрии Лондона и Министерстве юстиции Великобритании для ознакомления с опытом применения инновационных технологий в деятельность указанных ведомств.