“Eltexsanoat” AK xodimlari uchun “Oʻzbekiston Respublikasida Intellektual mulk obyektlari muhofazasi” mavzusidagi seminar
2019-02-21 | Jamiyat
2019-yil 19-fevralda Agentlikda “Elektrotexnika sanoatining eksport salohiyatini yanada rivojlantirish va oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-4090-son qarori ijrosini taʼminlash maqsadida Agentlik mutaxassislari tomonidan “Eltexsanoat” AK xodimlari uchun “Oʻzbekiston Respublikasida Intellektual mulk obyektlari muhofazasi” mavzusida seminar oʻtkazildi.
Seminar ishtirokchilari Agentlik mutaxassislariga tovar belgilari, xizmat koʻrsatish belgilari va hammaga maʼlum boʻlgan belgilarning Oʻzbekiston Respublikasida muhofaza qilinishiga oid oʻzlarini qiziqtirgan savollari bilan murojaat qilib kerakli javoblarni oldilar, shuningdek oʻz taklif-mulohazalarini bildirdilar.
Tadbir soʻnggida yigʻilish qatnashchilari bunday tadbirlarni muntazam ravishda oʻtkazib borish zarurligini taʼkidlab oʻtdilar.

В Агентстве проведен семинар для работников АК «Элтехсаноат» на тему «Охрана объектов интеллектуальной собственности в Республике Узбекистан»
2019-02-21 | Общество
19 февраля 2019 года в целях исполнения постановления № ПП-4090 «О мерах по дальнейшему развитию и повышению экспортного потенциала электротехнической промышленности» в Агентстве проведен семинар для работников АК «Элтехсаноат» на тему «Охрана объектов интеллектуальной собственности в Республике Узбекистан».
Участники семинара получили ответы на интересующие их вопросы касательно охраны товарных и знаков и общеизвестных знаков в Республике Узбекистан, а также высказали свои предложения.
Участники семинара отметили необходимость проведения в дальнейшем подобных семинаров для работников их предприятий.