Elchilar Namanganning investitsiyaviy imkoniyatlari bilan tanishmoqda
Viloyat hokimligida mamlakatimizning Rossiya, Fransiya, Buyuk Britaniya, Italiya, Avstriya, Belgiya, Turkiya, Birlashgan Arab Amirliklari, Kuvayt, Oʻmon, Misr, Eron, Hindiston, Pokiston, Singapur, Ozarbayjon davlatlaridagi Favqulodda va muxtor elchilari va ularning savdo-iqtisodiy masalalar boʻyicha maslahatchilari, viloyat, shahar va tuman hokimlari, ularning oʻrinbosarlari, tashkilot va muassasalar rahbarlari ishtirokida yigʻilish boʻldi.
Diplomatik missiyalar vakillari viloyatning barcha shahar va tumanlarida boʻlib, ularning investitsiyaviy imkoniyatlarini oʻrganadi, tadbirkor va ishbilarmonlar bilan uchrashuvlar oʻtkazadi. Shu asosda viloyatga kelgusida investorlarni jalb etish boʻyicha aniq investitsiya takliflari ishlab chiqiladi.
Yigʻilishda Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining oʻrinbosari A.Abduhakimov, viloyat hokimi H.Bozorov ishtirok etdi.

Послы знакомятся с возможностями инвестирования в Наманган
В хокимияте области состоялось совещание с участием чрезвычайных и полномочных послов нашей страны в России, Франции, Великобритании, Италии, Австрии, Бельгии, Турции, Объединенных Арабских Эмиратах, Кувейте, Омане, Египте, Иране, Индии, Пакистане, Сингапуре и Азербайджане, а также их советников по торгово-экономическим вопросам, хокимов области, городов и районов, их заместителей, руководителей организаций и учреждений.
Представители дипмиссий посетят все города и районы области, изучат возможности привлечения инвестиций, проведут встречи с предпринимателями и деловыми людьми. На этой основе будут разработаны конкретные инвестиционные предложения.
В совещании приняли участие заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан А.Абдухакимов, хоким области Х.Бозоров.