Elchilar Namanganning investitsiyaviy imkoniyatlari bilan tanishmoqda
Viloyat hokimligida mamlakatimizning Rossiya, Fransiya, Buyuk Britaniya, Italiya, Avstriya, Belgiya, Turkiya, Birlashgan Arab Amirliklari, Kuvayt, Oʻmon, Misr, Eron, Hindiston, Pokiston, Singapur, Ozarbayjon davlatlaridagi Favqulodda va muxtor elchilari va ularning savdo-iqtisodiy masalalar boʻyicha maslahatchilari, viloyat, shahar va tuman hokimlari, ularning oʻrinbosarlari, tashkilot va muassasalar rahbarlari ishtirokida yigʻilish boʻldi.
Diplomatik missiyalar vakillari viloyatning barcha shahar va tumanlarida boʻlib, ularning investitsiyaviy imkoniyatlarini oʻrganadi, tadbirkor va ishbilarmonlar bilan uchrashuvlar oʻtkazadi. Shu asosda viloyatga kelgusida investorlarni jalb etish boʻyicha aniq investitsiya takliflari ishlab chiqiladi.
Yigʻilishda Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining oʻrinbosari A.Abduhakimov, viloyat hokimi H.Bozorov ishtirok etdi.

Ambassadors are becoming familiar with Namangan’s investment opportunities
The regional administration hosted a meeting with participation of ambassadors of Uzbekistan to Russia, France, the United Kingdom, Italy, Austria, Belgium, Turkey, the United Arab Emirates, Kuwait, Oman, Egypt, Iran, India, Pakistan, Singapore and Azerbaijan, as well as their advisors for trade and economic issues, khokims of the region, cities and districts, their deputies, heads of organizations and institutions.
Representatives of diplomatic missions will visit all cities and districts of the region, study the possibilities of attracting investments, hold meetings with entrepreneurs and business people. On this basis, specific investment proposals will be developed.
The meeting was attended by the Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan A.Abdukhakimov, the khokim of the region H.Bozorov.