Samarqandda yengil atletika boʻyicha Oʻzbekiston chempionatiga start berildi
Oʻzbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligi sport turlari boʻyicha mamlakat miqyosidagi musobaqalarni hududlarda oʻtkazishga alohida eʼtibor qaratib kelmoqda. Jumladan, vazirlikning 2019-yilga moʻljallangan ommaviy-jismoniy tarbiya va sport tadbirlar taqvim rejasida yengil atletika boʻyicha 2006-2007 yilda tugʻilgan oʻsmirlar va qizlar oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionatini joriy yilning 30-yanvar - 1-fevral kunlari Samarqand shahrida oʻtkazilishi belgilangan.
Joriy yilning 31-yanvar kuni Samarqand olimpiya zaxiralari tayyorlash majmuasida ushbu musobaqaga start berildi.
Chempionat davomida atletlar 60, 300, 600, 1000 metrga yugurish, 60 metrga toʻsiqlar osha yugurish, yadro uloqtirish,uzunlikka sakrash, balandlikka sakrash, 4x200 metrlik estafeta yoʻnalishlarida kuch sinashadilar.
Musobaqada Qoraqalpogʻiston Respublikasi, Toshkent shahri hamda barcha viloyatlardan jami 268 nafar sportchi ishtirok etmoqda. Voqealar rivojini sahifalarimizda kuzatib boring!

В Самарканде начался чемпионат Узбекистана по лёгкой атлетике
Министерство физической культуры и спорта особое внимание уделяет проведению Республиканских соревнований в регионах. В частности, по календарному плану массовых и физкультурно-спортивных мероприятий министерства за 2019 год предусмотрено Чемпионат Узбекистана по лёгкой атлетике среди юношей и девушек 2006-2007 годов рождения провести 30 января - 1 февраля в Самарканде.
Сегодня в центре подготовки олимпийских резервов этого города состоялось торжественное открытие этого соревнования.
Участники и участницы чемпионата будут бороться за медали в беге на 60, 300, 600, 1000 метров, на 60 метров с препятствиями, по толканию ядра, прыжкам в длину, в высоту и на эстафете 4х200 метров.
В Самарканде на этот раз собрались атлеты Республики Каракалпакстан, города Ташкента и всех областей, всего 268 спортсменов. Развитие событий наблюдайте на наших страницах вместе с нами!