Bangladesh Elchisi bilan uchrashuv
2019-yilning 28-yanvar kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi oʻrinbosari Ilhom Neʼmatov Bangladesh Xalq Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Masud Mannan bilan uchrashdi.
Suhbat chogʻida davlatlararo munosabatlarning muhim masalalari, ularni 2019-yilda tomonlar uchun maqbul boʻlgan barcha sohalarda yanada rivojlantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Oʻzbekiston – Bangladesh tashqi ishlar vazirliklari oʻrtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning birinchi raundi hamda Savdo-iqtisodiy hamkorlik boʻyicha hukumatlararo komissiyaning uchinchi yigʻilishini oʻtkazish borasidagi takliflar muhokama qilindi.
Uchrashuvda tomonlar koʻrib chiqayotgan ikki tomonlama hujjatlarning, jumladan avia-qatnovlar toʻgʻrisidagi va madaniyat sohasidagi hamkorlik toʻgʻrisidagi shartnomalarning loyihalariga alohida eʼtibor qaratildi.

28 января 2019 года первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Народной Республики Бангладеш Масудом Маннаном.
Состоялся обмен мнениями по ключевым вопросам межгосударственных отношений, перспективам их дальнейшего развития в 2019 году во всех приемлемых для обеих сторон сферах.
Обсуждены предложения по проведению первого раунда узбекско-бангладешских межмидовских политических консультаций, третьего заседания Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству.
На встрече отдельное внимание было уделено находящимся на рассмотрении сторон проектам двусторонних документов, в том числе соглашений о воздушном сообщении и о сотрудничестве в сфере культуры.