Bangladesh Elchisi bilan uchrashuv
2019-yilning 28-yanvar kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi oʻrinbosari Ilhom Neʼmatov Bangladesh Xalq Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Masud Mannan bilan uchrashdi.
Suhbat chogʻida davlatlararo munosabatlarning muhim masalalari, ularni 2019-yilda tomonlar uchun maqbul boʻlgan barcha sohalarda yanada rivojlantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Oʻzbekiston – Bangladesh tashqi ishlar vazirliklari oʻrtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning birinchi raundi hamda Savdo-iqtisodiy hamkorlik boʻyicha hukumatlararo komissiyaning uchinchi yigʻilishini oʻtkazish borasidagi takliflar muhokama qilindi.
Uchrashuvda tomonlar koʻrib chiqayotgan ikki tomonlama hujjatlarning, jumladan avia-qatnovlar toʻgʻrisidagi va madaniyat sohasidagi hamkorlik toʻgʻrisidagi shartnomalarning loyihalariga alohida eʼtibor qaratildi.

Meeting with the Ambassador of Bangladesh
On January 28, the First Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Ilkhom Nematov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of Bangladesh to Uzbekistan Mosud Mannan.
Views were exchanged on key issues of interstate relations, prospects for their further development in 2019.
Proposals on holding the first round of Uzbekistan – Bangladesh inter-MFA political consultations, the third meeting of Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation were discussed.
At the meeting, special attention was paid to the draft bilateral documents under consideration of the parties, including agreements on air traffic and on cooperation in the cultural sphere.