2019-01-25 | Siyosat
2019-yilning 25-yanvar kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari Dilshod Axatov Koreya Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Kvon Yon U bilan uchrashdi.
Suhbat chogʻida 2019-yilga moʻljallangan siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi ikki tomonlama aloqalarning jadvali boʻyicha fikr almashildi.
Boʻlajak oliy darajadagi Oʻzbekiston – Janubiy Koreya uchrashuvini muvaffaqiyatli oʻtkazishdan ikki tomon ham manfaatdorligi qayd etilib, unga puxta tayyorgarlik koʻrish borasidagi qoʻshma tadbirlarning amaliy jihatlari muhokama qilindi.

2019-01-25 | Политика
25 января 2019 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Дилшод Ахатов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Корея Квон Ён У.
Состоялся обмен мнениями о графике двусторонних контактов в 2019 году в политической, торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах.
Стороны подчеркнули взаимную заинтересованность в успешном проведении предстоящей узбекско-южнокорейской встречи на высшем уровне и обсудили практические аспекты совместной работы по ее тщательной подготовке.