2019-01-25 | Siyosat
2019-yilning 25-yanvar kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari Dilshod Axatov Koreya Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Kvon Yon U bilan uchrashdi.
Suhbat chogʻida 2019-yilga moʻljallangan siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi ikki tomonlama aloqalarning jadvali boʻyicha fikr almashildi.
Boʻlajak oliy darajadagi Oʻzbekiston – Janubiy Koreya uchrashuvini muvaffaqiyatli oʻtkazishdan ikki tomon ham manfaatdorligi qayd etilib, unga puxta tayyorgarlik koʻrish borasidagi qoʻshma tadbirlarning amaliy jihatlari muhokama qilindi.

2019-01-25 | Politics
On January 25, the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Dilshod Akhatov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Korea Kwon Yong-woo.
According to the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, views were exchanged on the schedule of bilateral contacts in 2019 in political, trade-economic, cultural-humanitarian spheres.
The sides emphasized mutual interest in successfully holding the upcoming Uzbekistan – South Korea summit and discussed practical aspects of working together on its thorough preparation.