Oʻzbekiston delegatsiyasi Londondagi Jahon taʼlim forumida ishtirok etmoqda
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev topshirigʻiga koʻra Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov boshchiligidagi Oʻzbekiston delegatsiyasi Londonda (Buyuk Britaniya) boʻlib oʻtayotgan taʼlim boʻyicha Jahon forumida ishtirok etmoqda.
Joriy yilning 21-yanvarida oʻz faoliyatini boshlagan mazkur forumda 95 mamlakatning rasmiy vakillari ishtirok etmoqda. Forum ishtirokchilari tomonidan uch kun davomida taʼlim sohasini rivojlantirish boʻyicha yuzaga kelayotgan savol va muammolar muhokama etiladi.
Oʻzbekiston delegatsiyasi Buyuk Britaniyaga tashrifi chogʻida taʼlim sohasidagi davlat organlari va kompaniyalar vakillari bilan ikki tomonlama muzokaralar oʻtkazishni rejalashtirmoqda. Shuningdek, M&C Saatchi, Britaniya Kengashi, Cambridge Assessment International Education, Taʼlim departamentining maktab standartlari boʻyicha davlat vaziri, Buyuk Britaniya Parlamentining aʼzosi Nik Gibb va boshqa tashkilotlar vakillari bilan muzokaralar olib boriladi.
Shu bilan birga Britaniyadagi taʼlim muassasalariga tashrif buyurish hamda Britaniya Kengashining “Taʼlim siyosati boʻyicha muloqot: yoshlarimiz kelajakka qanday tayyorgarlik koʻrayapti“ mavzusidagi dasturda ishtirok etish rejaga kiritilgan.

Делегация Узбекистана принимает участие во Всемирном форуме по образованию в Лондоне
Делегация Узбекистана во главе с Министром народного образования Шерзодом Шерматовым по поручению Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева принимает участие во Всемирном форуме по образованию в Лондоне (Великобритания).
Во Всемирном форуме по образованию, который начал свою работу 21 января 2019 года, принимают участие министры образования и официальные лица 95 стран мира. В течение трех дней делегаты обсудят проблемы и вопросы развития сферы образования в мире.
В рамках визита в Великобританию, делегация Узбекистана планирует провести ряд двусторонних встреч с представителями государственных органов и компаний в сфере образования.
В частности, будут проведены переговоры с представителями M&C Saatchi, Британского Совета, Cambridge Assessment International Education, Государственным министром по школьным стандартам департамента образования, членом парламента Великобритании Ником Гиббом и других организаций.
Запланировано посещение учебных заведений Великобритании и участие в программе Британского Совета «Диалог по политике образования: как готовится молодежь будущему, которое мы пытаемся предсказать».