Oʻzbekiston delegatsiyasi Londondagi Jahon taʼlim forumida ishtirok etmoqda
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev topshirigʻiga koʻra Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov boshchiligidagi Oʻzbekiston delegatsiyasi Londonda (Buyuk Britaniya) boʻlib oʻtayotgan taʼlim boʻyicha Jahon forumida ishtirok etmoqda.
Joriy yilning 21-yanvarida oʻz faoliyatini boshlagan mazkur forumda 95 mamlakatning rasmiy vakillari ishtirok etmoqda. Forum ishtirokchilari tomonidan uch kun davomida taʼlim sohasini rivojlantirish boʻyicha yuzaga kelayotgan savol va muammolar muhokama etiladi.
Oʻzbekiston delegatsiyasi Buyuk Britaniyaga tashrifi chogʻida taʼlim sohasidagi davlat organlari va kompaniyalar vakillari bilan ikki tomonlama muzokaralar oʻtkazishni rejalashtirmoqda. Shuningdek, M&C Saatchi, Britaniya Kengashi, Cambridge Assessment International Education, Taʼlim departamentining maktab standartlari boʻyicha davlat vaziri, Buyuk Britaniya Parlamentining aʼzosi Nik Gibb va boshqa tashkilotlar vakillari bilan muzokaralar olib boriladi.
Shu bilan birga Britaniyadagi taʼlim muassasalariga tashrif buyurish hamda Britaniya Kengashining “Taʼlim siyosati boʻyicha muloqot: yoshlarimiz kelajakka qanday tayyorgarlik koʻrayapti“ mavzusidagi dasturda ishtirok etish rejaga kiritilgan.

Uzbekistan delegation attends the Education World Forum in London
Uzbekistan delegation led by the Minister of Public Education Sherzod Shermatov attends the Education World Forum in London, the United Kingdom.
The Education World Forum is attended by ministers of education and officials from 95 countries. Within three days, delegates will discuss problems and issues of education sector development in the world.
During the visit, the delegation of Uzbekistan plans to hold a number of bilateral meetings with representatives of state bodies and companies in the field of education.
In particular, negotiations will be held with representatives of M&C Saatchi, the British Council, Cambridge Assessment International Education, Minister of State at the Department for Education, Member of the UK Parliament Nick Gibb and other organizations.
As reported by the Press Service of the Ministry of Public Education, it is planned to visit education institutions in the United Kingdom and participate in Dialogues on Education Program of the British Council.