Yosh ixtirochilarga Turin Politexnika Universitetiga kirish imtihonlari uchun imtiyozlar berildi
Joriy yilning 17 yanvar kuni Innovatsion ishlanmalarni joriy etish ilmiy-amaliy markazi hamda Toshkent Politexnika muzeyi hamkorligida yoshlar oʻrtasida innovatsion texnologiyalarga boʻlgan qiziqishlarini qoʻllab quvvatlash,ularda ijodiy tafakkur va yaratuvchanlik qobiliyatini yanada rivojlantirish maqsadida tanlov tashkil qilindi.
Tanlovda 70 dan ortiq ishtirokchi 100 dan ortiq loyihalari bilan qatnashishdi. Taqdim etilgan loyiha va innovatsion ishlanmalar hakamlar hayʼati tomonidan baholandi. Gʻolib boʻlgan loyiha mualliflari “Uzeltexsanoat” aksiyadorlik kompaniyasi tomonidan esdalik sovgʻalar bilan taqdirlanishdi. Undan tashqari Toshkent shahridagi Turin Politexnika Universiteti gʻolib yoshlarga kirish imtihonlari uchun imtiyozlar beruvchi sertifikat taqdim etdi.

Юные изобретатели получили льготы для вступительных экзаменов в Туринский Политехнический Университет
17 января текущего года состоялся конкурс с целью поддержки интересов к инновационным технологиям среди молодежи, дальнейшего развития у них изобретательских способностей при партнерстве Научно-практического центра внедрения инновационных разработок при Министерстве инновационного развития, а также Ташкентского Политехнического музея.
В конкурсе приняли участие свыше 70 участников, которые представили свыше 100 проектов. Проекты и разработки оценивались коллегией жюри. Авторы лучших проектов получили памятные призы от акционерной компании “Uzeltexsanoat”. Кроме того, Туринский Политехнический Университет в Ташкенте вручил победителям сертификаты, предоставляющие льготы на вступительных экзаменах.