Lissabon universiteti qoshidagi oliy iqtisodiyot va menejment maktabi professori Jorj Filip da Silva Gomes 16-17-yanvar kunlari Qarshi davlat universiteti Tarix va ijtimoiy fanlar fakulteti 4-kurs talabalariga maʼruza mashgʻulotlarini oʻtkazdi.
Lissabon universiteti qoshidagi oliy iqtisodiyot va menejment maktabi (UNIVERSIDADE DE LISBOA “ISEG-Lisbon Higher school of Economics &Management”) professori Jorj Filip da Silva Gomes (Jorge Gomes) 2019-yil 16-17-yanvar kuni Qarshi davlat universiteti boʻlib, Tarix va ijtimoiy fanlar fakulteti Iqtisodiyot va servis kafedrasi 5231600-Mehnat iqtisodiyoti va sotsiologiyasi taʼlim yoʻnalishi 4-kurs talabalariga Korporativ boshqaruv fanidan “Raqamli iqtisodiyot” mavzusida, 5610300-Turizm (xalqaro va ichki turizm) yoʻnalishi 3-kurs talabalariga Turizm menejmenti fanidan “Turfirmalar faoliyatini boshqarish” mavzusida maʼruza mashgʻulotlari oʻtkazdi.
Tashrif mobaynida Jorj Filip da Silva Gomes Qarshi davlat universiteti rektori bilan xalqaro hamkorlik doirasida uchrashuv oʻtkazdi, shuningdek, Tarix va ijtimoiy fanlar fakulteti Iqtisodiyot va servis kafedrasi professor-oʻqituvchilari bilan seminar-trening mashgʻulotlarini olib bordi.

В рамках международного сотрудничества Каршинский государственный университет посетил профессор Лиссабонского университета
16-17 января 2019 года Каршинский государственный университет посетил профессор Высшей школы экономики и менеджмента при Лиссабонском университете Жорж Филип да Силва Гомес.
Он провел лекции на тему «Цифровая экономика» по предмету «Корпоративное управление» для студентов 4-го курса направления 5231600-Экономика труда и социология факультета истории и общественных наук и лекцию на тему «Управление деятельностью турфирмы» по предмету «Менеджмент туризма» для студентов 3-го курса направления 5610300-Туризм (внешний и внутренний).
В ходе визита Жорж Филип да Силва Гомес встретился с ректором Каршинского государственного университета, а также провел семинар-тренинг для преподавателей кафедры экономики и сервиса факультета истории и общественных наук.