Koreya Respublikasi ixtirochi ayollar assotsiasiyasi (KWIA) vakillari bilan uchrashuv
Intellektual mulk agentligi va Oʻzbekiston Xotin-qizlar qoʻmitasi hamkorligida Koreya Respublikasi ixtirochi ayollar assotsiasiyasi (KWIA) vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Mazkur uchrashuv Toshkent shahridagi INHA universitetida respublikamizning ixtirochi, tadbirkor va olima ayollari, Intellektual mulk agentligi rahbarlari va mutaxassislari, Koreya Respublikasi ixtirochi ayollar assotsiasiyasi (KWIA) vakillari ishtirokida boʻlib oʻtdi.
Intellektual mulk agentligi rahbari tomonidan tadbir qatnashchilariga Oʻzbekiston Respublikasida intellektual mulk Agentlik faoliyati, intellektual mulk obyektlariga huquqiy muhofaza taqdim etish boʻyicha olib borilayotgan ishlar, oʻzbek xotin-qizlarining ixtirochilik sohasiga qoʻshayotgan hissasi va toʻgʻrisida maʼlumot berildi.
Koreya Respublikasi ixtirochi ayollar assotsiasiyasi (KWIA) prezidenti Yun Mung Xi xonim tashkillashtirilgan uchrashuv uchun minnatdorchilik bildirib, oʻzbek olima, tadbirkor ayollarning erishayotgan yutuqlarini yuqori baholadi va kelgusida ushbu saʼy-harakatlar ularning xalqaro maydonga olib chiqishga xizmat qilishini taʼkidladi.

Встреча с представителями Ассоциации женщин-изобретателей Корейской Республики (KWIA)
При сотрудничестве Агентства по интеллектуальной собственности и Комитета женщин Узбекистана состоялась встреча с представителями Ассоциации женщин-изобретателей Корейской Республики (KWIA).
Данная встреча прошла в Ташкентском университете ИНХА при участии женщин-ученых, изобретателей и предпринимателей нашей республики, руководителей и специалистов Агентства по интеллектуальной собственности и представителей Ассоциации женщин изобретателей Корейской Республики (KWIA).
На мероприятии руководитель Агентства выступил с речью, где было особо отмечены вклад узбекских женщин-ученых в развитие изобретательской сферы, масштаб работ, выполняемых Агентством по интеллектуальной собственности в сфере предоставления правовой защиты объектам интеллектуальной собственности.
Президент Ассоциации женщин-изобретателей Корейской Республики (KWIA) госпожа  Юн Мунг Хи выражая свою благодарность организаторам мероприятия за эту встречу, высоко оценила достижения женщин-ученых и предпринимателей Узбекистана и пожелала им успехов в дальнейшей деятельности.