Prezident Hindistonga joʻnab ketdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Hindiston Respublikasi Bosh vaziri Narendra Modining taklifiga binoan “Joʻshqin Gujarat – 2019” IX xalqaro investitsiya sammitida ishtirok etish uchun 17-yanvar kuni Hindistonning Ahmadobod shahriga joʻnab ketdi.
Hindistonda davlatimiz rahbarining tashrifiga katta qiziqish bilan qaralmoqda. Rasmiy doira vakillari ham, ommaviy axborot vositalari ham buni alohida taʼkidlashmoqda. Xususan 1,5 million tirajda chiqadigan “The Hindu” gazetasida “Oʻzbekiston Prezidenti sammitning bosh mehmoni boʻladi” nomli tahliliy maqola chop etildi.

Президент отбыл в Индию
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 17 января по приглашению Премьер-министра Республики Индия Нарендры Моди отбыл с рабочим визитом в город Ахмадабад (Индия) для участия в IX Международном инвестиционном саммите «Динамичный Гуджарат – 2019».
Визит главы государства вызывает огромный интерес в Индии. Это особо отмечается и представителями официальных кругов, и средствами массовой информации. В частности, в газете “The Hindu”, издающейся 1,5 миллионным тиражом опубликована аналитическая статья “Президент Узбекистана – главный гость саммита”.