2019-yilning 10-yanvar kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi oʻrinbosari Ilhom Neʼmatov Hindiston Respublikasi Favqulodda va Muxtor Elchisi Vinod Kumar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston delegatsiyasining Hindiston boʻlib oʻtadigan “Dinamik Gujarat” 9-Xalqaro investitsiya sammitida ishtirokiga va oliy darajadagi ikki tomonlama uchrashuvlarga tayyorgarlikning borishi koʻrib chiqildi.
Suhbat davomida Gujarat sammiti doirasida rejalashtirilgan tadbirlarning jadvali va kun tartibi hamda Oʻzbekiston delegatsiyasi ishtiroki bilan bogʻliq tashkiliy-protokol xarakterdagi masalalar muhokama qilindi. Tibbiyot, farmatsevtika va taʼlim sohalarida oliy darajada erishilgan kelishuvlarni amalga oshirishni jadallashtirishning zarurligi qayd etildi.

10 января 2019 года первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Индия Винодом Кумаром.
На встрече рассмотрен ход подготовки к участию узбекской делегации в предстоящем в Индии 9-м Международном инвестиционном саммите «Динамичный Гуджарат» и двусторонней встрече на высшем уровне.
В беседе обсуждены график и повестка дня запланированных мероприятий в рамках Гуджаратского саммита, а также вопросы организационно-протокольного характера, связанные с участием узбекской делегации. Подчеркнута важность ускорения реализации договоренностей, достигнутых на высшем уровне в сфере медицины, фармацевтики и образования.