O‘zbekistonning Rossiyadagi Elchixonasi axboroti
O‘zbekistonning Rossiyadagi Elchixonasi Konsullik bo‘limi bergan ma’lumotga ko‘ra 2018-yilning 16-dekabr kuni Moskva viloyatining Domodedovo shahrida baxtsiz hodisa sodir bo‘lib, uning oqibatida Shestovo qishlog‘ida qurilayotgan mehmonxona binosida bir nechta chet el fuqarolari is gazidan zaharlangan. Ular orasida ikki nafar O‘zbekiston fuqarolari ham bor:
1. Qayumov Irisbek Oloverdiyevich, 1990-yil 14-martda Andijon viloyatida tug‘ilgan;
2. Jabborov Sherzod Ne’matjonovich, 1975-yil 13-aprelda Andijon viloyatining Marhamat tumanida tug‘ilgan.
Hozirda O‘zbekiston Elchixonasi Rossiyaning tegishli hokimiyat idoralari bilan amaliy aloqalarni ushlab turibdi.

Информация Посольства Узбекистана в России
По сообщению Консульского отдела Посольства Узбекистана в России, в г.Домодедово Московской области 16 декабря 2018 года произошел несчастный случай, в результате которого в деревне Шестово в строящемся здании гостиницы несколько иностранных граждан отравились угарным газом. Среди них двое граждан Узбекистана:
1. Каюмов Ирисбек Оловердиевич, 14.03.1990г.р., уроженец Андижанской области;
2. Джабборов Шерзод Неъматжонович, 13.04.1975г.р., уроженец Мархаматского района Андижанской области.
В настоящее время Посольство Узбекистана поддерживает рабочие контакты с соответствующими российскими властями.