Jazoir Elchisi bilan uchrashuv
2018-yilning 6-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Ilhom Ne’matov Jazoir Xalq Demokratik Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Naser Busherit bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Suhbat chog‘ida siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalarda O‘zbekiston-Jazoir muloqoti holati va rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Qayd etilganidek, Prezident Shavkat Mirziyoyev rahbarligida olib borilayotgan va hayotning deyarli barcha jabhalarini qamrab olayotgan chuqur o‘zgarishlar tomonlarni qiziqtirgan barcha sohalarda o‘zaro hamkorlikni kengaytirish uchun yangi imkoniyatlar ochmoqda.
Shuningdek, muzokaralarda turli darajalarda bo‘lajak uchashuvlar muddatlari va kun tartibi, muntazam tarzda siyosiy maslahatlashuvlar o‘tkazish, Hukumatlararo komissiya va hamkorlikning boshqa qo‘shma institutlarini yaratish bo‘yicha takliflar yuzasidan fikr almashildi.

Встреча с Послом Алжира
6 декабря 2018 года первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Алжирской Народной Демократической Республики Насером Бушеритом.
Собеседники обсудили состояние и перспективы развития узбекско-алжирского диалога в политической, торгово-экономической и культурно-гуманитарной областях.
Отмечалось, что проводимые в Узбекистане под руководством Президента Шавката Мирзиёева глубокие преобразования, охватывающие практически все сферы жизни, открывают новые возможности для наращивания двустороннего взаимодействия во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Стороны также обменялись мнениями по предложениям о сроках и повестке дня предстоящих контактов на различных уровнях, проведении на регулярной основе межмидовских политических консультаций, создании Межправительственной комиссии, других совместных институтов сотрудничества.