AQSh davlat kotibi yordamchisining birinchi o‘rinbosari bilan uchrashuv
2018-yilning 27-noyabr kuni Afg‘oniston bo‘yicha xalqaro konferensiyada ishtirok maqsadida Shveysariyada bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Jeneva shahrida AQSh Davlat kotibining Janubiy va Markaziy Osiyo ishlari bo‘yicha yordamchisi birinchi o‘rinbosari Elis Uells bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston Prezidentining 2018-yil maydagi AQShga rasmiy tashrifi va oliy darajadagi muzokaralar davomida erishilgan kelishuvlarni tadbiq etish doirasida O‘zbekiston-AQSh hamkorligini rivojlantirishning amaliy jihatlari hamda xalqaro va mintaqaviy siyosatga oid ayrim masalalar muhokama qilindi.
Uchrashuvda o‘z ishini boshlayotgan Afg‘oniston bo‘yicha xalqaro konferensiya kun tartibi va ushbu davlatdagi tinchlik jarayonini boshlash yuzasidan fikr almashildi.

Встреча с первым заместителем помощника госсекретаря США
27 ноября 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, находящийся в Швейцарии в связи с участием в Международной конференции по Афганистану, в г.Женеве встретился с первым заместителем помощника Государственного секретаря США по делам Южной и Центральной Азии Элис Уэллс.
Стороны обсудили практические аспекты развития узбекско-американского сотрудничества в свете реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Узбекистана в США и переговоров на высшем уровне в мае 2018 года, отдельные вопросы международной и региональной политики.
На встрече также состоялся обмен мнениями по повестке дня открывающейся Международной конференции по Афганистану, перспективам начала межафганского мирного процесса.