Toshkentda yoshlar haftaligi boshlandi
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning 2018-yil 29-iyun kuni poytaxtimizdagi 32 mingdan ziyod yoshlar tahsil olayotgan “Yoshlik” talabalar shaharchasiga tashrifi chogʻida bergan topshiriqlari va belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlash, talabalarning boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida “Students day!” yoshlar haftaligi boʻlib oʻtmoqda.
Haftalik tadbirini “Talaba-yoshlarning ilmiy ishlanmalari va innovatsion gʻoyalarini qoʻllab-quvvatlashda ijtimoiy hamkorlik masalalari” mavzusidagi ilmiy-amaliy konferensiya va yoshlarning startap loyihalari taqdimoti boshlab berdi.
Konferensiyada mutaxassislar, ustoz pedagoglardan tashqari faol, izlanuvchan talabalar ham oʻz maʼruzasi bilan ishtirok etdi. Ishtirokchilar ixtirochi, kreativ loyiha mualliflarining ishlari bilan tanishdi.
Haftalik tadbirlari doirasida oʻqish va izlanishda, hayotning turli jabhalarida faol yoshlarning Oliy Majlis Qonunchilik palatasi binosiga tashrifi rejalashtirilgan. Bu yerda “Talaba-yoshlarning qonuniy manfaatlarini himoya qilishning huquqiy asoslari” mavzusida davra suhbati oʻtkaziladi. Shuningdek, “Yoshlik“ shaharchasida istiqomat qiluvchi talabalari oʻrtasida futbol boʻyicha “Yoshlik kubogi” sport musobaqasi, “Talabalar yuridik klinikasi” va “Talabalar psixologik markazi” taqdimot marosimi, yoshlarning hayotda oʻz oʻrnini topishi uchun “Work out to work” mahorat darslari ham tashkil etiladi.

В Ташкенте началась неделя молодежи
В целях обеспечения исполнения поручений, данных Президентом нашей страны Шавкатом Мирзиёевым в ходе посещения 29 июня текущего года столичного студенческого городка “Ёшлик”, в котором обучаются и проживают свыше 32 тысяч юношей и девушек, а также содержательной организации свободного времени молодежи проводится Неделя молодежи.
Неделя началась с научно-практической конференции на тему “Вопросы социального партнерства в поддержке научных разработок и инновационных идей студенческой молодежи”, а также с презентации стартап-проектов молодежи. В конференции с докладами приняли участие специалисты, педагоги, активные студенты.
В рамках мероприятий недели запланировано посещение активными в учебе и исследованиях, различных сферах жизни юношами и девушками здания Законодательной палаты Олий Мажлиса. Здесь будет проведена беседа за “круглым столом” на тему “Правовые основы защиты законных интересов студенческой молодежи”. Также среди студентов, проживающих в студенческом городке “Ёшлик”, будут проведены спортивное соревнование “Молодежный кубок”, презентации Юридической клиники студентов и Психологического центра студентов, мастер-классы “Work out to work”.