Global tadbirkorlik haftaligi boshlandi
Global tadbirkorlik haftaligi (GEW) – dunyodagi tadbirkorlar uchun yangi gʻoyalarga turtki beruvchi muhim voqelikdir. Haftalik Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi, Xalqaro biznes va texnologiyalar assotsiatsiyasi, Oʻzbekiston Savdo-sanoat palatasi va boshqa tashkilotlar bilan hamkorlikda tashkil etildi.
18 noyabrga qadar davom etuvchi mazkur haftalikda mashgʻulotlar, taqdimotlar, mahorat saboqlari, turli muhokamalar, onlayn muloqotlar, b2b formatdagi uchrashuvlar, tele-muloqotlar boʻlib oʻtadi.
Tadbirda yurtimizning muvaffaqiyatli tadbirkorlari bilan birga xorijiy ishbilarmonlar, biznes va ekotizim sohasidagi mutaxassislar ishtirok etishi kutilmoqda.
Global tadbirkorlik haftaligi startaplar, taʼlim va karyera, moliya, xotin-qizlar tadbirkorligi, biznesda muvaffaqiyat, sayyohlik, axborot va kommunikatsiya texnologiyalari kabi sohalarni qamrab oladi.
Haftalikning har bir kuni biznes uchrashuvlar, ekotizimni rivojlantirish, tadbirkorlik, investitsiyalar va Toshkentda biznes, innovatsiyalar va startaplar, biznesning ijtimoiy masʼuliyati, madaniyat va Oʻzbekiston hududlari bilan tanishuv kabi mavzularga bagʻishlanadi.
Haftalik davomida “Biznes va davlatning oʻzaro muloqoti“, “Business Womenʼs Gap“, “Tadbirkorlik ekotizimi“, “Ekotizim boʻyicha xorijdagi tajriba“, “Toshkent – kelajak shahri“, “Taʼlim – millatning taraqqiyot mezoni sifatida“, “Blokcheyn“, “Marketing“, “Alternatus“ maydonchasi, “Turizm“, “Startaplar“, “Koʻchat oʻtqaz!“ kabi mavzularda tadbirlar, muloqotlar oʻtkazilishi koʻzda tutilgan. Shuningdek, Buxoro, Samarqand, Qarshi shaharlarida mohir biznesmenlar ishtirokida mahorat darslari tashkil etish rejalashtirilgan.

Сотрудничество во имя развития
Она сыграет важную роль в объединении на единой платформе предпринимателей, финансовых институтов, бизнес-учреждений, студентов, специалистов и других заинтересованных сторон.
Глобальная неделя предпринимательства (GEW) является важным событием, толчком для новых идей предпринимателей всего мира. Неделя организована Союзом молодежи Узбекистана совместно с Ассоциацией международного бизнеса и технологий, Торгово-промышленной палатой Узбекистана и другими организациями.
В рамках недели, которая продлится до 18 ноября, состоятся занятия, презентации, мастер-классы, обсуждения, онлайн-диалоги, встречи в формате b2b, теле-мосты.
В мероприятии вместе с предпринимателями нашей страны примут участие зарубежные специалисты сферы бизнеса и экосистем.
Глобальная неделя предпринимательства охватит стартапы, такие направления, как образование и карьера, финансы, женское предпринимательство, секреты успешного бизнеса, туризм, информационные и коммуникационные технологии.
Каждый день недели будет посвящен отдельным темам, в том числе, развитию экосистемы, предпринимательству, инвестициям, а также бизнесу, инновациям и стартапам в Ташкенте, социальной ответственности бизнеса, культуре и знакомству с регионами Узбекистана.
В течение недели пройдут мероприятия на такие темы, как «Взаимный диалог бизнеса и государства», «Business Women’s Gap», «Экосистема предпринимательства», «Зарубежный опыт по экосистеме», «Ташкент – город будущего», «Блокчейн», «Маркетинг», площадка «Альтернатус», «Туризм», «Стартапы», «Посади дерево!». Вместе с тем планируется проведение мастер-классов с участием известных бизнесменов в Бухаре, Самарканде, Карши.