Germaniya Federal kanslerining tashqi siyosat va xavfsizlik siyosati masalalari boʻyicha maslahatchisi bilan uchrashuv
2018-11-09 | Siyosat
2018-yilning 8-noyabr kuni Germaniya Federativ Respublikasiga tashrif buyurgan Oʻzbekiston Respublikasi Hukumat delegatsiyasiga rahbarlik qilayotgan Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Berlin shahrida Germaniya Federal kanslerining tashqi siyosat va xavfsizlik siyosati masalalari boʻyicha maslahatchisi Yan Hekker bilan uchrashdi.
Suhbat chogʻida ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirishning dolzarb masalalari, Oʻzbekiston – Germaniya hamkorligini chuqurlashtirishning istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.

Встреча с Советником Федерального канцлера ФРГ по вопросам внешней политики и политики безопасности
8 ноября 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, прибывший в Федеративную Республику Германия с визитом во главе правительственной делегации, в г.Берлине встретился с Советником Федерального канцлера ФРГ по вопросам внешней политики и политики безопасности Яном Хеккером.
Состоялся обмен мнениями по актуальным вопросам развития двусторонних отношений, перспективам углубления узбекско-германского взаимодействия.
Стороны подтвердили взаимную заинтересованность в наполнении общей повестки дня конкретным содержанием, придании двусторонним отношениям долгосрочного характера.