Gvineya Elchisi bilan uchrashuv
Ishonch yorliqlarini topshirish marosimidan soʻng Vazir Elchini Oʻzbekistonga tayinlangani bilan tabriklar ekan, yuqori va masʼuliyatli lavozimdagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.
Suhbat davomida qayd etilganidek, geografik jihatdan uzoqda boʻlishiga qaramasdan Oʻzbekiston va Gvineya BMT, Islom hamkorlik tashkiloti va boshqa xalqaro tuzilmalarda faol hamkorlik qiladi.
Uchrashuvda hamkorlikning istiqbolli yoʻnalishlari yuzasidan fikr almashildi hamda toʻgʻridan-toʻgʻri aloqalarni qoʻllab quvvatlash va madaniy-gumanitar almashinuvlarni kengaytirishga tomonlar tayyor ekanligi tasdiqlandi.

Встреча с Послом Гвинеи
5 ноября 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Гвинейской Республики с резиденцией в г.Тегеране Бангали Диахаби.
После краткой церемонии вручения верительных грамот Министр поздравил Посла с назначением в Узбекистан и пожелал ему успехов в его деятельности на высоком и ответственном посту.
Как отмечалось в состоявшейся беседе, несмотря на географическую отдаленность, Узбекистан и Гвинея активно взаимодействуют в рамках ООН, Организации исламского сотрудничества и других международных структур.
Стороны обменялись мнениями о перспективных направлениях сотрудничества, подтвердили готовность поддерживать прямые контакты, расширять культурно-гуманитарные обмены.