Buyuk Britaniya TIV delegatsiyasi bilan uchrashuv
2018-yilning 1-noyabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligining Tashqi ishlar va Hamdoʻstlik ishlari boʻyicha vazirligining Markaziy Osiyo va Sharqiy Yevropa boʻyicha departamenti direktori oʻrinbosari Rupert Eynli bilan uchrashdi.
Suhbat davomida Oʻzbekiston va Buyuk Britaniya oʻrtasidagi munosabatlarni rivojlantirish, qoʻshma tadbirlar, jumladan turli darajalarda ikki tomonlama uchrashuvlar va muzokaralar oʻtkazish istiqbollari muhokama qilindi.
Taʼkidlanganidek, Savdo va sanoat boʻyicha Oʻzbekiston-Buyuk Britaniya kengashining navbatdagi majlisini Toshkent shahrida oʻtkazishga tayyorgarlik koʻrilmoqda. Ushbu kengash savdo-iqtisodiy, investitsion aloqalarni faollashtirish va aniq natijalar keltirishni maqsad qilgan.

Встреча с делегацией МИД Великобритании
1 ноября 2018 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с заместителем директора Департамента по Центральной Азии и Восточной Европе Министерства иностранных дел и по делам Содружества Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Рупертом Эйнли.
В ходе беседы обсуждены перспективы развития отношений между Узбекистаном и Великобританией, проведения совместных мероприятий, в том числе двусторонних встреч и переговоров на различных уровнях.
Отмечалось, что стороны ведут подготовку к проведению в г.Ташкенте очередного заседания Узбекско-британского совета по торговле и промышленности, которое призвано активизировать торгово-экономические, инвестиционные связи и привести к конкретным результатам.