Buyuk Britaniya TIV delegatsiyasi bilan uchrashuv
2018-yilning 1-noyabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligining Tashqi ishlar va Hamdoʻstlik ishlari boʻyicha vazirligining Markaziy Osiyo va Sharqiy Yevropa boʻyicha departamenti direktori oʻrinbosari Rupert Eynli bilan uchrashdi.
Suhbat davomida Oʻzbekiston va Buyuk Britaniya oʻrtasidagi munosabatlarni rivojlantirish, qoʻshma tadbirlar, jumladan turli darajalarda ikki tomonlama uchrashuvlar va muzokaralar oʻtkazish istiqbollari muhokama qilindi.
Taʼkidlanganidek, Savdo va sanoat boʻyicha Oʻzbekiston-Buyuk Britaniya kengashining navbatdagi majlisini Toshkent shahrida oʻtkazishga tayyorgarlik koʻrilmoqda. Ushbu kengash savdo-iqtisodiy, investitsion aloqalarni faollashtirish va aniq natijalar keltirishni maqsad qilgan.

Meeting with UK Foreign and Commonwealth Office delegation
On November 1, 2018, a meeting with Deputy Director for Eastern Europe and Central Asia of the UK Foreign and Commonwealth Office Rupert Ainley was held at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The sides discussed development prospects of relations between Uzbekistan and the UK, holding joint events, including bilateral meetings and negotiations at various levels.
It was noted that sides are preparing to hold a regular meeting of Uzbekistan – British Council on trade and industry in Tashkent, which is designed to intensify trade-economic, investment relations and lead to concrete results.