“INNOWEEK” innovatsion gʻoyalar haftaligiga marhamat!
Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligijoriy yilning 22–26 oktyabr kunlari milliy koʻrgazmalar kompleksi “UzEkspoMarkaz”da chet el ilmiy-innovatsion markazlari, investitsion jamgʻarmalari, texnologik agentliklari, texnoparklari va biznes inkubatorlarining faol ishtirokida “INNOWEEK” innovatsion gʻoyalar haftaligini tashkil etmoqda.
Tadbirda Avstriya, Buyuk Britaniya, Gollandiya, Italiya, Isroil, Rossiya, Turkiya, Estoniya, Eron, Qozogʻiston, AQSH kabi davlatlardan yirik olimlar, tadbirkolar, kompaniya boshqaruvchilari hamda ommaiy axborot vositalari vakillari ishtirok etadilar.
“INNOWEEK” – bu mavjud innovatsion texnologiyalar bilan tanishish, yangi biznes munosabatlarini yoʻlga qoʻyish, yangi sarmoyadorlarni jalb etish va ishonchli hamkorlar topish uchun ajoyib imkoniyatdir.
Ushbu tadbirning asosiy maqsadlaridan biri davlat organlari, erkin iqtisodiy va kichik tadbirkorlik subyektlari, texnopark va xususiy tadbirkorlik muassasalari, shuningdek,real iqtisodiyot sektorlari bilan ilmiy akademik va sanoat ilmiy tadqiqotchilik muassasalari oʻrtasidagi hamkorlikni chet elning yetakchi jamgʻarmalari, innovatsion markazlari va boshqa tashkilotlari ishtirokida mustahkamlashdir.
Innovatsion haftalik doirasida Xalqaro innovatsion koʻrgazma hamda Xalqaro innovatsiyalar va investitsiyalar forumi oʻtkaziladi.
Xalqaro innovatsion koʻrgazma mahalliy va xorijiy innovatsion va ilmiy markazlarning, investitsiya jamgʻarmalari, texnologiya agentliklari, texnoparklar va biznes inkubatorlar faol ishtirokida boʻlib oʻtadi, ular quyidagi yoʻnalishlarda oʻtkaziladi:
- ijtimoiy sohadagi innovatsiyalar;
- moliya sohasida innovatsiyalar;
- qishloq xoʻjaligida innovatsiyalar;
- iqtisodiyotning real sektoridagi innovatsiyalar;
- davlat boshqaruvida innovatsiyalar.
Xalqaro innovatsion gʻoyalar haftaligi Oʻzbekistonning xalqaro investorlari bozoriga chiqish uchun noyob imkoniyat boʻlib xizmat qiladi.

Добро пожаловать на неделю инновационных идей - «INNOWEEK»!
22-26 октября текущего года Министерство инновационного развития Республики Узбекистан организует неделю инновационных идей - «INNOWEEK» в Национальном выставочном центре при активном участии зарубежных научно-инновационных центров, инвестиционных фондов, технологических агентств, технопарков и бизнес инкубаторов.
На мероприятии примут участие крупные ученые, предприниматели, управляющие компаний и представители СМИ из таких крупных стран, как Австрия, Великобритания, Голландия, Италия, Израиль, Россия, Турция, Эстония, Иран, Казахстан, США.
«INNOWEEK» - отличная возможность для ознакомления с существующими инновационными технологиями, налаживания новых бизнес отношений, привлечения новых инвесторов и поиска надежных партнеров.
Одной из основных целей мероприятия является укрепление партнерства между государственными органами, свободными экономическими и малыми предпринимательскими субъектами, технопарками, частными предпри­ни­мательскими учреждениями и научно-академическими и промышленными научно-исследовательскими учреждениями при участии передовых междуна­родных фондов, инновационных центров и других организаций.
В рамках инновационной недели пройдет Международная ярмарка инновационных технологий и Международный инновационный и инвестиционный форум.
Международная инвестиционная выставка пройдет при активном участии местных и зарубежных инновационных и научных центров, инвестиционных фондов, технологических агентств, технопарков и бизнес инкубаторов и включает следующие направления:
- инновации в социальной сфере;
- инновации в финансовой сфере;
- инновации в сельском хозяйстве;
- инновации в реальном секторе экономики;
- инновации в государственном управлении.
Международная неделя инновационных идей послужит хорошей платформой для выхода Узбекистана на рынок международных инвестиций.