XTV va “Skolkovo” Moskva boshqaruv maktabi hamkorlik oʻrnatish masalalarini muhokama etdilar
Oʻzbekiston Xalq taʼlimi vazirligi va “Skolkovo” Moskva boshqaruv maktabi taʼlim sohasida oʻzaro hamkorlik aloqalarini oʻrnatish masalalarini muhokama etdilar.
Rossiya Prezidenti Vladimir Putinning Oʻzbekistonga tashrifi arafasida Xalq taʼlimi vazirligi rahbariyati “Skolkovo” Moskva boshqaruv maktabi Prezidenti Andrey Sharonov boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuv davomida mehmonlar Oʻzbekiston xalq taʼlimi sohasida amalga oshirilayotgan islohotlarning asosiy yoʻnalishlari bilan tanishdilar.
Oʻz oʻrnida Andrey Sharonov “Skolkovo” Moskva boshqaruv maktabi faoliyati va uning taʼlim dasturlari haqida maʼlumotlar taqdim etdi.
“Skolkovo” Moskva boshqaruv maktabining dasturlari “harakat orqali taʼlim” tamoyili asosida qurilgan boʻlib, tinglovchilar nazariy bilimlar bilan birga amaliy koʻnikmalar ham oladilar.
“Skolkovo” Moskva boshqaruv maktabi yuqori sinf oʻquvchilari uchun Startup Academy Junior tadbirkorlik dasturini ham amalga oshirib kelmoqda. Dastur ishtirokchilari oʻz bizneslarini tashkil etishlari va rivojlantirishlari uchun amaliy koʻnikmalarni egallaydilar hamda oʻzlarini menejer va tadbirkor rolida sinab koʻradilar.
Biznes maktab qoshida iqtisodning turli sektorlari rivojlanishini oʻrganuvchi va taʼlim dasturlarini ishlab chiquvchi tadqiqot markazlari va kafedralar faoliyat yuritmoqda.

МНО и Московская школа управления «Сколково» обсудили вопросы установления сотрудничества
Министерство народного образования Узбекистана и Московская школа управления «Сколково» обсудили вопросы установления сотрудничества в сфере образования.
Руководство Министерства народного образования в преддверии визита Президента России Владимира Путина в Узбекистан провело встречу с делегацией Московской школы управления «Сколково» во главе с президентом Андреем Шароновым.
На встрече гости ознакомились с основными направлениями осуществляемых реформ в сфере народного образования Узбекистана.
Андрей Шаронов, в свою очередь, представил информацию о деятельности Московской школы управления «Сколково» и линейке образовательных программ бизнес-школы.
Программы бизнес-школы построены по принципу «обучение через действие», состоят из теоретических блоков, практических заданий, проектных работ и международных модулей.
Московская школа управления «Сколково» осуществляет программу Startup Academy Junior по предпринимательству, предназначенная для старшеклассников. Участники Программы получают практические инструменты для запуска и развития своего бизнеса, а также пробуют себя в роли менеджеров и настоящих предпринимателей.
Отмечено, что в бизнес-школе также осуществляют деятельность исследовательские центры и кафедры, занимающиеся изучением актуальных вопросов разных секторов экономики, разрабатывают образовательные программы и т.д.