Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vazirligida FALIA hayot sugʻurtasini rivojlantirish fondi (Yaponiya) delegatsiyasi bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
2018-10-04 | Iqtisodiyot
Joriy yilning 4-oktyabrida Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi FALIA hayot sugʻurtasini rivojlantirish fondi (Yaponiya) delegatsiyasi bilan uchrashuv oʻtkazdi. Bugungi kunda FALIA – Oʻzbekiston sugʻurta jamoatining eng faol xorijiy hamkorlaridan biri hisoblanadi. FALIA hayot sugʻurtasini rivojlantirish fondining asosiy maqsadi – Yaponiya va xorijda seminarlar tashkil etish, sugʻurta biznesining turli jihatlari boʻyicha materiallar chop etish orqali hayotni sugʻurtalashni rivojlantirishdan iborat.
Muhokamaning asosiy mavzusi Yaponiya va Oʻzbekiston sugʻurta mutaxassislari uchun hayotni sugʻurtalash sohasida tajriba almashish, sugʻurta sohasidagi turli masalalarni muhokama qilish uchun imkoniyat yaratish edi.
Yaponiya sugʻurta bozorining vakillari, “FALIA“ hayot sugʻurtasini rivojlantirish fondi (Yaponiya) Ijrochi direktori janob Toru Nagashima, fond bosh menedjeri Tomoki Suguzaki va “Dai-ichi Life” sugʻurta kompaniyasining bosh menedjeri Kaziko Ibuki seminar ishida hayotni sugʻurtalash sohasidagi oʻz tajribalari toʻgʻrisida Oʻzbekiston sugʻurta bozorining vakillari va respublikaning yetakchi ommaviy axborot vositalari jurnalistlari bilan oʻrtoqlashdilar.

В Министерстве финансов Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Фонда развития страхования жизни «FALIA» (Япония)
2018-10-04 | Экономика
4 октября нынешнего года в Министерстве финансов Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Фонда развития страхования жизни «FALIA» (Япония). На сегодняшний день "FALIA" является одним из наиболее активных зарубежных партнеров страхового сообщества Узбекистана. Основной целью деятельности Фонда развития страхования жизни "FALIA" является продвижение страхования жизни путем организации семинаров, как в Японии, так и за рубежом, публикации материалов по различным аспектам страхового бизнеса.
Главными темами обсуждения явились вопросы создания возможностей для специалистов сферы страхования Японии и Узбекистана осуществлять обмен опытом развития страхования жизни, обсуждения различных вопросов сферы страхования.
В ходе встречи накопленным опытом в сфере страхования жизни поделились представители страхового рынка Японии, такие как исполнительный директор Фонда развития страхования жизни "FALIA" г-н Тору Нагашима, главный менеджер Фонда г-н Томоки Сугизаки, главный менеджер компании по страхованию жизни Dai-ichi Life Insurance Company г-н Казихико Ибуки, а также представители Министерства финансов Республики Узбекистан.