Kurash – ilk marotaba Osiyo o‘yinlarida!
O‘zbekiston sport delegatsiyasi Osiyo o‘yinlarida 28 ta sport turida 230 nafardan ortiq sportchi bilan birga ishtirok etmokda.
Shuningdek, mamlakatimizdan 100 dan ortiq rasmiy shaxs (murabbiylar, shifokorlar, menejerlar, OAV xodimlari) Jakartadagi o‘yinlar davomida faoliyat olib boradi.
Qit’a mamlakatlari qatorida O‘zbekiston ham ushbu nufuzli musobaqaga jiddiy tayyorgarlik ko‘rgan. Osiyo o‘yinlarida qit’amizning 45 mamlakatidan 11 300 dan ortiq sportchi ishtirok etadi.
Atletlar sportning 40 turi, 67 yo‘nalishi bo‘yicha g‘oliblik uchun kurash olib boradilar.
Indoneziyadagi Osiyo o‘yinlari butun o‘zbek sporti uchun tarixiy ahamiyat kasb etadi. Zero, milliy sportimiz hisoblangan kurash ilk marotaba Osiyo o‘yinlari dasturiga aynan Jakartada kiritilgan.
Shuningdek, sportning jiu jitsu, penchak silat, sambo va ot sporti (konkur) kabi turlarida sportchilarimiz birinchi marta Osiyo o‘yinlarida ishtirok etishadi.

Наши спортсмены примут участие в Азиатских играх
Спортивная делегация Узбекистана примет участие с 230 спортсменами в 28 видах спорта в Азиатских играх. Также, свыше 100 официальных лиц (тренеры, врачи, менеджеры, сотрудники СМИ) будут вести активную деятельность во время игр, которые проходят в Джакарте.
На ряду, с другими странами континента, Узбекистан также решительно подготовлен.
В Азиатских играх примут участие свыше 11 300 спортсменов из 45 стран.
Атлеты будут соревноваться по 40 видам, и 67 направлениям спорта.
Азиатские игры в Индонезии, имеют историческую значимость для узбекского спорта. Ведь, национальный вид спорт кураш, впервые был введен в программу Азиатских игр именно в Джакарте.
Кроме того, наши спортсмены также впервые примут участие в Азиатских играх в таких видах спорта, как джиу джитсу, пенчак силат, самбо и конный спорт.