MITC, “ATLAS International AG” hamda “Jenoptik Robot GmbH”: “xavfsiz shahar“ qurish yo‘lidagi hamkorlik
2018-08-09 | Texnologiyalar
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida “ATLAS International AG” hamda “Jenoptik Robot GmbH” kompaniyalari vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda yurtimizda yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlashga xizmat qiluvchi zamonaviy tizimlarni joriy qilishga yo‘naltiriluvchi investitsion loyihani amalga oshirish muhokama qilindi.
Jumladan, “ATLAS International AG” kompaniyasi vakili Artur Konrad O‘zbekiston tomonini xalqaro standartlar asosida yo‘l harakati qoidalarini avtomatik qayd etuvchi foto- hamda videoaniqlash tizimlarini ishlab chiqarish va tatbiq etish bo‘yicha ma’lumot berdi.

MITC, ATLAS International AG and Jenoptik Robot GmbH cooperate within the framework of the “Safe City”
2018-08-09 | Tech
A meeting with representatives of ATLAS International AG and Jenoptik Robot GmbH took place at the Ministry for Development of Information Technologies and Communications of the Republic of Uzbekistan.
According to the Ministry, at the meeting, the feasibility and opportunity of implementing an investment project on introduction of modern road safety systems were discussed.
In particular, representative of ATLAS International AG Arthur Konrad briefed the Uzbek side on the achievements in production and implementation of automatic photo and video recording systems for violations of traffic rules that meet international standards.
He expressed the openness and readiness of companies to invest in the project on introduction of modern traffic safety systems when creating HSC “Safe City”.