AQSH Elchisi bilan uchrashuv
2018-yilning 2-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Amerika Qo‘shma Shtatlarining Favqulodda va Muxtor Elchisi Pamela Leora Spratlenni qabul qildi.
Suhbat chog‘ida 2018-yil 24-27-iyul kunlari Diniy erkinliklarni ilgari surish masalalari bo‘yicha vazirlar konferensiyasida O‘zbekiston delegatsiyasining ishtiroki doirasida Vashington shahrida bo‘lib o‘tgan ikki tomonlama uchrashuvlar yakunlari yuzasidan fikr almashildi.
Muzokaralarda bo‘lajak O‘zbekiston-AQSH uchrashuvlari jadvali va madaniy-gumanitar hamkorlik masalalari ham muhokama qilindi.

2018-08-02 | Политика
2 августа 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенных Штатов Америки Памелу Леору Спратлен.
Стороны обменялись мнениями относительно итогов двусторонних встреч в г.Вашингтоне в рамках участия делегации Узбекистана в Министерской конференции по вопросам продвижения религиозных свобод 24-27 июля 2018 года.
На встрече также обсуждены график предстоящих узбекско-американских встреч и вопросы культурно-гуманитарного сотрудничества.