AQSH Elchisi bilan uchrashuv
2018-yilning 2-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Amerika Qo‘shma Shtatlarining Favqulodda va Muxtor Elchisi Pamela Leora Spratlenni qabul qildi.
Suhbat chog‘ida 2018-yil 24-27-iyul kunlari Diniy erkinliklarni ilgari surish masalalari bo‘yicha vazirlar konferensiyasida O‘zbekiston delegatsiyasining ishtiroki doirasida Vashington shahrida bo‘lib o‘tgan ikki tomonlama uchrashuvlar yakunlari yuzasidan fikr almashildi.
Muzokaralarda bo‘lajak O‘zbekiston-AQSH uchrashuvlari jadvali va madaniy-gumanitar hamkorlik masalalari ham muhokama qilindi.

Meeting with the United States Ambassador
On August 2, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States Pamela Spratlen.
The sides exchanged views on the results of bilateral meetings in Washington within the framework of participation of Uzbekistan delegation at the Ministerial to Advance Religious Freedom on July 24-27, 2018.
According to the Ministry of Foreign Affairs, at the meeting, the schedule of upcoming Uzbekistan – American meetings and issues of cultural and humanitarian cooperation were also discussed.