Bosh vazir o‘rinbosari, Moliya vaziri - Jamshid Kuchkarov va “Veolia” vakillari,“Veolia” guruhi Vitse-prezidenti boshchiligidagi uchrashuvi
2018-07-13 | Iqtisodiyot
Moliya vazirligida Bosh vazir o‘rinbosari, Moliya vaziri - Jamshid Kuchkarov va “Veolia” kompaniyalari guruhi Vitse-prezidenti Malika Genduriya va boshqa vakillar ishtirokida muzokaralar o‘tkazdi.
Uchrashuv shu yilning mart oyida o‘tkazilgan muzokaralarning mantiqiy davomidir. Eslatib o‘tamiz, joriy yilning mart oyida Namangan shahridagi issiqlik ta’minoti obyektlarini yangilash, hamda Toshkent shahridagi suv va oqava suv tarmoqlarini modernizatsiya qilish bo‘yicha hamkorlik to‘g‘risida Memorandum imzolangan.
Muzokaralar jarayonida energiya tarmoqlarini boshqarishning kompleks tizimini joriy etish bo‘yicha tajriba loyihasi, jumladan, Namangan shahrining bir qismida issiqlikni uzluksiz ta’minlash bo‘yicha pilot loyiha, shuningdek, Toshkent shahrida suv ta’minoti tizimini modernizatsiya qilish loyihalarining texnik-iqtisodiy asoslari taqdim etildi. Muzokara ishtirokchilarga loyihani ishlab chiqish rejasi va uning tafsilotlari haqida ma’lumot berildi.

Встреча заместителя премьер-министра, министра финансов Джамшида Кучкарова с представителями компании «Veolia» Франция, во главе c вице-президентом группы «Veolia»
2018-07-13 | Экономика
В Министерстве финансов состоялись переговоры заместителя премьер-министра, министра финансов Джамшида Кучкарова с представителями компании «Veolia» Франция, во главе с вице-президентом группы «Veolia» - г-жи Малика Гендуриа.
Встреча стала логическим продолжением переговоров, состоявшихся в марте текущего года. Напомним, что в марте   2018 г. был подписан Меморандум о сотрудничестве в сфере управления коммунальным хозяйством Намангана и модернизацией сетей водоснабжения в Ташкенте.
В ходе переговоров состоялась презентация пилотного проекта по внедрению комплексной системы управления энергетическими услугами, а также бесперебойному обеспечению тепловой энергии в одной части города Наманган, а также технико-экономического обоснования проектов по модернизации систем водоснабжения в Ташкенте. Участники были проинформированы планом развития проекта и его деталями.
Для справки: Группа компаний «Veolia» является мировым лидером в области оптимизации управления ресурсами, с опытом работы в отрасли более 160 лет, общей численность персонала составляет 163.000 человек.