O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi va Qirg'iziston Respublikasining “JIA” Asotsiatsiyasi o'rtasida o'zaro hamkorlik memorandumi imzolandi
2018-07-04 | Iqtisodiyot
2018 yil 3 iyul kuni O'zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi va Qirg'iziston Respublikasining “JIA” Biznes Assotsiatsiyasi tashkilotchiligida ikki mamlakat yosh tadbirkorlari ishtirokida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvdan ko'zlangan asosiy maqsad O'zbekistonda faoliyat olib borayotgan yosh tadbirkorlik sub'ektlari va Qirg'iziston yosh tadbirkorlari o'rtasidagi hamkorlik aloqalarini rivojlantirish, savdo aloqalari yo'lga qo'yilishi va kengayishini qo'llab-quvvatlashdan iborat.
Uchrashuvda delegatsiya vakillari O'zbekistonda iqtisodiyotning turli tarmoqlarini rivojlantirish bo'yicha amalga oshirilayotgan ulkan isloxotlar hamda mamlakatimizda investorlar va tadbirkorlar uchun yaratilgan qulay shart sharoitlar va imtiyozlarni yuqori baxolashdi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilar, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko'lamli islohotlar, ishbilarmonlik muhitini yahshilash, biznesni qo'llab quvvatlash, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikning huquqiy himoya qilish, mamlakat iqtisodiyotining investitsion jozibadorligini oshirish uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdilar.
Uchrashuv so'nggida O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi va Qirg'iziston Respublikasining “JIA” Asotsiatsiyasi o'rtasida o'zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.

Meeting of young entrepreneurs of Uzbekistan and Kyrgyzstan
On July 3, a meeting of young entrepreneurs of the Republic of Uzbekistan and the Kyrgyz Republic was held at the Chamber of Commerce and Industry.
The purpose of this meeting is to develop cooperation and trade relations between young entrepreneurs of the two countries.
The delegation of young entrepreneurs was led by T.Azhykulov, chairman of JIA Business Association.
The head of JIA Business Association highly appreciated the positive dynamics of the growth of Uzbekistan’s macroeconomic indicators, the measures taken on liberalizing and diversifying the economy.
Within the framework of the event, a B2B meeting was held, where the sides discussed the priority areas for development of cooperation, primarily in trade, economic and investment spheres.
Following the meeting, a Memorandum of Cooperation was signed between the CCI and the JIA Association.
According to the CCI, within the framework of the visit, a number of meetings with representatives of ministries and agencies are planned, the delegation will also visit manufacturing enterprises on food and textile industries.