O‘zbekiston turistik brendi Seulda namoyish etildi
"O‘zbekiston havo yo‘llari” milliy aviakompaniyasi va xususiy sayyohlik kompaniyalari vakillari bilan birgalikda joriy yilning 14-17 iyun kunlari Seul shahrida bo‘lib o‘tgan KOFTA 2018 xalqaro sayyohlik ko‘rgazmasida O‘zbekiston Respublikasi Davlat turizm qo‘mitasining delegatsiyasi ishtirok etdi.
Mamlakatning turizm salohiyatini namoyon etadigan rang-barang va yorqin qiyofasi mehmonlarning e’tiborini tortdi. Ta’kidlash joizki, stendga ushbu ko‘rgazmaning tashkilotchisi “Kotfa Co Ltd” kompaniyasi boshlig‘i tashrif buyurdi. Koreyada o‘tkazilgan Jahon turizm yarmarkasi (KOFTA) o‘zining 33 yillik tarixi bilan Koreya Respublikasida bo‘lib o‘tadigan eng yirik xalqaro sayyohlik yarmarkasi bo‘lib, unda 70ta mamlakat o‘z turistik resurslari va madaniyatini namoyish etib ishtirok etmoqda.

Uzbekistan’s tourism brand has been presented in Seoul
Delegation of the State Committee for Tourism Development of the Republic of Uzbekistan jointly with Uzbekistan Airways and representatives of private travel companies participated in KOFTA 2018 international exhibition on June 14-17, in Seoul.
Colorful and bright exhibition stand of Uzbekistan, presenting the country’s tourism potential, attracted visitors’ attention. It should be noted that the stand was visited by a delegation led by the Head of Kotfa Co Ltd – organizer of this exhibition.
Korea World Travel Fair (KOTFA), with its 33-year history, is the largest international tourism fair in Korea, where 70 countries are participating in promoting their tourism resources and cultures.