Vazir sahifasi rasmiy maqomga ega bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Azim Axmedxadjayevning Facebook tarmog‘idagi sahifasi (https://www.facebook.com/a.akhmedkhadjaev/) rasmiy maqomga ega bo‘ldi.
Ijtimoiy tarmoqdagi sahifa kuzatuvchilari bilan virtual muloqot o‘zaro ishonchli axborotga asoslanadi. Foydalanuvchilar tasdiqlangan sahifa orqali vazir faoliyati, axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasidagi rasmiy yangiliklarni bevosita kuzatib borishlari mumkin.
Sahifaning rasmiy maqomga ega bo‘lishi soxta profillar hamda yolg‘on xabarlar tarqalishiga chek qo‘yadi, ma’lumotlarni tez va oson ajratib olishga xizmat qiladi. Facebook tarmog‘ining qidiruv tizimi foydalanuvchiga kalit so‘zlar bo‘yicha birinchi bo‘lib tasdiqlangan sahifadagi axborotlarni taqdim qiladi.
Facebook 2013 yilning may oyidan boshlab yirik auditoriyaga ega davlat va jamoat arboblari, jumladan rahbar va siyosatchilar, taniqli shaxslarga ko‘k rangli tasdiq belgisini berib keladi.

Верификация получена
Страница Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Азима Ахмедхаджаева (https://www.facebook.com/a.akhmedkhadjaev/) официально верифицирована. Это подтверждает, что страница подлинная и вся информация, размещенная на ней, достоверная.
Уважаемые подписчики, продолжайте следить за последними новостями и событиями, связанными с деятельностью Главы Мининфокома и Министерства, и делайте репосты понравившихся с Вашими друзьями на Facebook.
Напомним, что с 2013 года администрация Facebook предоставляет значок верификации государственным, общественным деятелям, политикам и знаменитостям, имеющим большое число подписчиков.