K.Adenauer nomidagi fond delegatsiyasi bilan uchrashuv
2018-yilning 12-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Konrad Adenauer nomidagi fondning (Germaniya) Yevropa va xalqaro hamkorlik bosh boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Frank Priss boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muzokaralarda turli sohalardagi O‘zbekiston-Germaniya muloqotining rivojlanishi nuqtayi-nazaridan O‘zbekiston va K.Adenauer nomidagi fond o‘rtasidagi hamkorlikning dolzarb jihatlari muhokama qilindi.
Qayd etilganidek, ikki tomonlama munosabatlar, demokratiya va huquqiy davlat qurish jarayonlarini mustahkamlash va kengaytirish, ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishga ko‘maklashishga qaratilgan mazkur Fond va uning Markaziy Osiyodagi Mintaqaviy vakolatxonasining samarali faoliyati O‘zbekistonda yuqori baholanadi.
Shuningdek, yangi texnologiyalar, fan va ta’lim sohasida almashinuv, mutaxassislar amaliyoti o‘tashini tashkillashtirish kabi yo‘nalishlardagi qo‘shma loyihalarni tadbiq etish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.

Встреча с делегацией Фонда им.К.Аденауэра
12 июня 2018 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Фонда имени Конрада Аденауэра (ФРГ) во главе с заместителем начальника Главного управления европейского и международного сотрудничества Франком Приссом.
Обсуждены актуальные аспекты взаимодействия между Узбекистаном и Фондом имени К.Аденауэра в контексте развития узбекско-германского диалога в различных сферах.
Как отмечалось, в Узбекистане высоко оценивают плодотворную деятельность Фонда и его Регионального представительства в Центральной Азии, направленную на укрепление и расширение двусторонних отношений, процессов демократизации и строительства правового государства, содействие социально-экономическому развитию.
Стороны также обменялись мнениями относительно перспектив реализации совместных проектов, в том числе в области новых технологий, научных и образовательных обменов, организации стажировок специалистов.
В беседе принял участие глава Регионального представительства Фонда по Центральной Азии Томас Кунце.